Uşak’ta yoğun yağmurlar nedeniyle yaşanan sel, tüm vatandaşları hava tahmin raporlarını günlük değil saatlik takip eder hale getirdi.

Çevremde tanıdığım bir çok arkadaşım, telefonlardan sürekli hava tahminlerine bakıyor.

Meteoroloji uygulamaları ve ilgili tahminleri bildiren siteler, Facebook, Twitter ve Instgram gibi takipçisi bol mecralara dönüştü.

Bu durum sadece Uşak’ta değil, Türkiye’nin bütün illerinde var. Tabii bir süre sonra havalar normale dönünce, bu akım da gelip geçer.

Ne zamana kadar?

Tekrar bu şekilde bir meteorolojik hadise olana kadar!

Vatandaşa ‘artık ziyaretleri’ kesin mesajı veren Özkan Yalım, dev zincir marketin temsilcilerini ağırladı Vatandaşa ‘artık ziyaretleri’ kesin mesajı veren Özkan Yalım, dev zincir marketin temsilcilerini ağırladı

Bizim hafızamız çok değil, 7 gün, 14 gün en beteri 21 günde her şeyi unutuyor.

Unutkanlığımız, bu sorunları biz ve bizden sonrakilerin yaşamayacağı anlamına da gelmiyor.

Dün, Belediye Başkanı Mehmet Çakın bu konuda bir değerlendirme yaptı ve altyapının iyi olduğunu, büyük borular döşemenin yararının değil zararının olacağını ifade etti.

Bu açıklamayı bu işi bilen, mühendis, mimar, şehir plancısı ve 2014’ten önce belediyede bu alanda üst düzey görev yapan 4 kişiye sordum.

Bana bu açıklamaların hiçbir bilimsel yönünün olmadığını, Avrupa’da ve Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın bir dönem ikamet ettiği ABD’de oda büyüklüğünde kanalizasyon hatlarının bulunduğunu belirttiler.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

Editör: Ali ARASLI