CHP'nin gururu Uşak İl Gençlik Kolları oldu CHP'nin gururu Uşak İl Gençlik Kolları oldu
31 Mart seçimlerinde, AK Parti’den Uşak Belediye Meclis üyesi seçilen ve önceki dönemde İl Genel Meclisi Başkanlığı yapan Nuri Demir, kentteki bir sosyal medya hesabında hakkında ortaya atılan iddiaların doğru olmadığını söyledi.  Nuri Demir’e iddiaların aslı olup olmadığını sorduk. Telefon üzerinden sorularımıza yanıt veren Demir, şu ifadeleri kullandı:
Hakkında ortaya atılan ‘Millete küfür etti’ iddiasına yanıt veren Demir, şöyle söyledi: “Bugün iddiayı ortaya atan şahısla tesadüf eseri karşılaştık. İl Genel Meclisi Başkanlığım döneminde, kendisine maddi olarak faydamın olmadığını ifade etti. Konuşmasında millete hizmet ettiğini ve kendisinin çok önemli bir iş yaptığını öne sürdü. Ben de O’na geçmişte sürekli menfi taleplerde bulunduğunu ve bu yüzden bizim aleyhimize yazdığını söyledim. Bana biz aç mıyız ve tok muyuz umurunuzda değiliz dedi. Ben de ona millet senin umurunda değil, senin tek umurunda olan menfaatin dedim.  Olay tamamen budur. Beni tanıyanlar Milletimize küfür etmeyeceğimi bilir. Bu konuyla ilgili yasal süreci, mesai zamanında başlatacağım. Daha önce de bana yönelik hakaretler ortaya atılmıştı, fakat o dönemde yine sineye çekmiştik. Bu sefer hakkımda ağır ithamlar var ve bununla yargı önünde hesaplaşacağım”.

“YURTDIŞI SEYAHATE AK PARTİLİ, CHP’Lİ VE İYİ PARTİLİ MECLİS ÜYELERİYLE GİTTİK, EŞLERİMİZİN ÖDEMESİNİ CEBİMİZDEN ÇEKTİK”

Yurtdışı seyahatlerle ilgili iddialara yanıt veren Demir, şöyle devam etti: “Yurtdışına gidişimizin ücretinin tamamını devlet ödemedi. Meclis üyeleri kendi kişisel masrafları için de ceplerinden para harcadı. Eşlerimizin ödemelerinin hiçbir kuruşu devletten çıkmamıştır. AK Parti, İYİ Parti ve CHP’li meclis üyelerinin 2’si hariç tamamı bu geziye katıldı. Ayşegül Obalı ve Ali Işık işleri nedeniyle katılmadılar. Bunların hepsi belgelidir. Bizler devletin verdiği görev nedeniyle yurtdışına gittik. Eşlerimiz de bizimle geldi ve hiçbir şekilde devlet kasasından eşimizin masrafını ödetmedik”.
Editör: Ali ARASLI