Özgür Özel: Belediye başkanlarını uyardım, Suriyeli ve Afganlar konusu belediyelerin işi değil! Özgür Özel: Belediye başkanlarını uyardım, Suriyeli ve Afganlar konusu belediyelerin işi değil!

CHP'li Özgür Özel, genel başkanlığa aday olduğunu duyurdu. Bir süre önce TBMM Grup Başkanvekili seçilen Özgür Özel'in aday olması dikkat çekti. Özel, "Tek bir kişinin değil bir kadronun attığı kocaman bir adımdır. Parti içi iktidar mücadelesinin değil, büyük iktidar hayalinin ilk adımıdır. Biz bu yürüyüş ile Atatürk’ün devrimci, dönüştürücü karakterini esas alan büyük bir meydan okumayı hedefliyoruz" dedi.

ÖZEL FORMALİTE ADAY OLMUŞ OLABİLİR

Öte yandan kulislerde, Özel'in formalite icabı da aday olmuş olacağına dair bir kanı var. Özel'in CHP içindeki muhaliflerin direncini kırmak ve basıncı gevşetmek için de aday olduğunu düşenen bir grup var. CHP'de delegelerin büyük bölümü, Kemal Kılıçdaroğlu'nu isterken, parti tabanı ise İmamoğlu veya Yavaş gibi bir ismi istiyor. CHP'de Özgür Özel'in genel başkan olması durumunda, Uşak'ta dengelerin değişmesi beklenirken, her şey kongrenin ardından ortaya çıkacak. 

Editör: Ali ARASLI