CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 2 gün sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yanıt verdi. Özel, toplumsal muhalefeti tekrar toplamaya vurgu yaptı. 

CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel, Meral Akşener'in tebrik mesajına bir yanıt verdi. Twitter üzerinden Meral Akşener'in tebrik mesajına cevap veren Özel, toplumsal muhalefeti hep birlikte büyütme çağrısı yaptı. Özel, şöyle söyledi: "Sayın Meral Akşener nazik tebrik mesajınız için teşekkür ediyorum. Demokrasimizin büyük yara aldığı, adaletin çürümeye yüz tuttuğu böylesi bir dönemde aldığım sorumluluğun bilinciyle toplumsal muhalefeti hep birlikte büyütmek için var gücümle mücadele edeceğim."

Akşener, şu mesajı vermişti: 

Hambemitoğlu'nun katil zanlısı Nuri Gökhan Bozkır yakalandı Hambemitoğlu'nun katil zanlısı Nuri Gökhan Bozkır yakalandı

"Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan Kurultayında genel başkan olarak seçilen Sayın @eczozgurozel’i tebrik ediyor; Kurultay sonuçlarının Cumhuriyet Halk Partisi camiasına hayırlı olmasını diliyorum."

YEREL SEÇİM ÖNÜ İTTİFAK BEKLENTİSİ

Bu mesajlar, yerel seçimler önü CHP ve İYİ Parti'nin tekrar ittifak yapma beklentilerini güçlendirdi. 2 partinin ittifak yapıp yapmayacağı önümüzdeki günlerde netleşecek. Meral Akşener ve Özgür Özel'in ittifak yapması Uşak'taki seçim denklemini de değiştirecek. Uşak'ta 14 Mayıs sonrasında dağılan ittifakın kaderi, önümüzdeki günlerde belli olacak. 

Öte yandan CHP'nin adayını ön seçimle belirleme durumu, olası bir ittifak senaryosunun da önüne geçebilir. 

Editör: Ali ARASLI