CHP Genel Başkanı Özgür Özel, DİSK’in yürüyüşüne destek vereceklerini açıkladı. Grup toplantısında konuşan Özgür Özel, şu cümleleri kurdu:

“Bundan Sonra; Emekle sermaye karşı karşıya gelmişse emeğinden yanındayız. Kadınla erkek karşı karşıya gelmişse kadının yanındayız. Haklıyla haksız karşı karşıya geldiyse haklının yanındayız. Güçlüyle zayıf karşı karşıya gelmişse zayıfın yanındayız. Sadece tarafı belli etmeyeceğiz taraf olacağız onlarla bir olacağız.”

Özel aynı grup toplantısında, adaletten ve haktan hukuktan bahsetti. Özel, Ekrem İmamoğlu’yla Hatay gözlemlerine de yer verdi. Özel, Anayasa Mahkemesi’nin aldığı karara da karşı çıktı. Kararı “Bir darbedir” diye yorumlayan Özel, şöyle konuştu:

“Ben 15 Temmuz günü Meclisi açtıranım ve kürsüye çıkıp konuşanım. Sabaha kadar milletvekilleriyle bekledim. Ve o gün sabaha kadar TBMM’de bekleyen biri olarak söylüyorum. Bundan sonra Tayyip Erdoğan’a karşı kim olursa yine tankın üstünde oluruz. Ama bu darbe girişiminde Recep Tayyip Erdoğan’a meydanı bırakmayız. Yarın öbür gün aldatıldım kandırıldım der. Öyle bir işin içindeki Anayasa’nın 153’üncü maddesi açık ve net.”

AK Parti, Uşak'ta seçimi kesin kazanır mı? AK Parti, Uşak'ta seçimi kesin kazanır mı?