Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, seçimden önce söz verdiği yürüyen merdivenler konusunda bir açıklama yapma gereği duydu. Seçimden önce, “Göreve başladıktan 1 hafta sonra bu yürümeyen merdivenler yürüyecek” açıklamasını yapan Özkan Yalım, sosyal medyada gelen eleştiriler üzerine bir açıklama yapma gereğinde bulundu.

4 Nisan 2024 günü göreve başlayan ve araya giren bayram tatiliyle beraber 2 haftayı geride bırakan Özkan Yalım’ın merdiven sözü, sosyal medyada gündem oldu. Yürüyen ve yürümeyen merdiven konusundaki eleştiriler üzerine Uşak Belediye Başkanı seçilen CHP’li Özkan Yalım, kişisel ve kurumsal hesaptan açıklama yaptı.

Uşak'ta sel riski var! Bu cadde ve sokaklardaki vatandaşlar dikkatli olsun! Uşak'ta sel riski var! Bu cadde ve sokaklardaki vatandaşlar dikkatli olsun!

Yalım, şu ifadeleri kullandı:

“Söz verdiğimiz gibi, iki üst geçidimizin de ‘yürümeyen’ merdivenlerini en kısa sürede aktif hale getireceğiz. Ayrıca üstlerini kapatarak daha uzun ömürlü olmasını ve konforlu olmasını sağlayacağız. Çünkü vatandaşımızın sağlığı ve güvenliği bizim için her şeyden önemli”.

YALIM SEÇİM ÖNÜ ADAYLIĞIN VERDİĞİ HAVAYLA 1 HAFTADA ÇÖZECEĞİNİ İFADE ETMİŞTİ

Öte yandan CHP’li Yalım, seçim önü adaylığın verdiği havayla merdivenleri 1 hafta içinde yürüteceğini söylemişti. Yaşlı ve gençlerle konuşan Yalım, merdivenin adının yürümeyen merdiven olduğunu ifade etmişti. Yalım, şöyle konuşmuştu:

Şimdi 4 hafta önce burada video çektim ve dedim ki sayın belediye başkanı ve müdürler. Bu merdiven yürümüyor ve bunun adı yürüyen merdiven. Gelin merdiveni yaptırın dedim ve hala yaptırmamışlar. Kontrole geldim. Bu merdivenin adını yürümeyen merdiven yaptım. Artık yürümeyen merdivende yürüyen insanlar oldu. Bu merdiven şu anda yürümüyor. Yürümeyen merdiven tamir ediliyor diye düşünüyordum. Belediye hala 100 bin kişinin izlediği videoyu izlemiş ve merdivenler hala yürümüyor.”

Editör: Ali ARASLI