Uşak’ta otogardaki otobüs firmalarının pandemi dönemine kadar devam eden şehiriçi servislerinin tekrar başlaması isteniyor. Uşak’ta faaliyet gösteren otobüs firmaları yaklaşık 5 yıldır şehiriçi servis hizmeti vermiyor. Fakat aynı firmalar, İzmir, İstanbul ve Ankara gibi kentlerde servislerini çalıştırıyorlar. Edinilen bilgiye göre kentte faaliyet gösteren Eskişehir merkezli bir firma, daha önce şehiriçi servisi koymak istedi. Fakat diğer firmaların şikayetleri üzerine bu servis de kaldırıldı.

VATANDAŞ GECE YARISI TAKSİ TUTMAK ZORUNDA KALIYOR

Uşak Belediyesi yönetimi, el emeği ürününü satan kadınları dükkanlardan çıkardı Uşak Belediyesi yönetimi, el emeği ürününü satan kadınları dükkanlardan çıkardı

Şehiriçi servis olmadığı için vatandaş, gece yarısı taksi tutmak zorunda kalıyor. Otogarda bekleyen vatandaşlar özellikle Aybey, Elmalıdere, Şehitler, Karaağaç ve Sarayaltı gibi uzak noktalara gitmekte güçlük çekiyorlar. Gece yarısı karanlık ve köpek gibi unsurlar da büyük korkuya yol açıyor. Vatandaşın talebi, tekrar servislerin konması yönünde. Konuyla ilgili sitemize açıklama yapan bazı vatandaşlar, şu ifadeleri kullanıyor:

“Önceleri Uşak’ta hemen her firmanın servisi vardı. Sadece ara hizmet veren Doğu, Güneydoğu ve İ Anadolu firmalarının servisleri bulunmuyordu. Fakat bunların yolcuları da çok az olduğu için pek göze gelmiyordu. Ağırlıklı olarak kullandığımız İstanbul, İzmir ve Ankara hattından gelen firmalarımızın servis koymaları gerekiyor. Anadolu, Pamukkale ve Kamil Koç gibi firmaların bazı şehirlerde şehiriçi servisleri var. Şehiriçi servis olmaması kanun mu? Bunun bir resmi zorunluluğu mu var? İlimizde böyle bir ihtiyaç var ve bunun mutlaka giderilmesi lazım. Geceleri kız öğrencilerimiz otobüsten indikleri zaman sorun yaşadıklarını biliyoruz. Taşkınlık yapan kişiler hiç olmasa dahi köpek ve karanlık korkusu zaten en büyük sıkıntı olarak dikkat çekiyor. Bu duruma mutlaka bir çözüm bulunmalı. Evi Sarayaltı, Elmalıdere ve bu bölgelerde olanlara büyük dert olan bu konuda yetkililerden anlayış bekliyoruz.”

Editör: Ali ARASLI