CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, kentte göreve başlayan 78 yeni doktorun kendi çabasıyla göreve başladığını iddia etti. Konuyla ilgili resmi hesabından bir basın açıklaması yapan Özkan Yalım, haberi sevinçle aldığını bildirdi. Özkan Yalım'ın ekibi tarafından paylaşılan haberde, "Uşak ilinin sorunlarını her platformda dile getirerek giderilmesi için çaba sarf eden CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım kamu hastanelerinde devam eden doktor sıkıntısını TBMM'de dile getirmişti. Yalım'ın çabası sonuç verdi. Uşak İl Sağlık Müdürlüğü resmi sosyal medya hesabından 31’i Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne olmak üzere 78 yeni doktor ataması yapılacağını duyurdu" ifadeleri dikkat çekti. Özkan Yalım'ın paylaştığı haber şöyle:

Sezer Ateş: Uşak'ta eser belediyeciliği yapacağız Sezer Ateş: Uşak'ta eser belediyeciliği yapacağız

"Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Araştırma Hastanesindeki doktor sıkıntısını her fırsatta dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım'ın çabaları sonuç verdi. Uşak İl Sağlık Müdürlüğü resmi sosyal medya hesabından 78 yeni doktor ataması yapılacağını duyurdu.  
Uşak ilinin sorunlarını her platformda dile getirerek giderilmesi için çaba sarf eden CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım kamu hastanelerinde devam eden doktor sıkıntısını TBMM'de dile getirmişti. Yalım'ın çabası sonuç verdi. Uşak İl Sağlık Müdürlüğü resmi sosyal medya hesabından 31’i Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne olmak üzere 78 yeni doktor ataması yapılacağını duyurdu.  

Doktor atamalarının Uşak için sevindirici bir haber olduğunu belirten Özkan Yalım, "Aylardır Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Araştırma Hastanesinin dört duvardan ibaret olduğunu hem basında, hem de Yüce Meclis çatısı altında dile getirdim. Göstermiş olduğumuz çabalar meyvesini verdi. Uşak'a çeşitli anabilim dallarından 78 doktorun atanacağının haberini aldım. Tüm Uşaklı hemşehrilerimize hayırlı olsun. Sizlere sağlıklı ömürler dilerim. Allah muhtaç etmesin ama doktorsuz bir şehir ve hastane düşünemiyorum. Umarım sağlık politikaları nedeni ile doktorlarımız başka yerlere istifa edip gitmezler. Uşak kendi nüfusu yanında Manisa, Afyon, Kütahya ve Denizli ilçelerinden gelen hastalara da hizmet etmektedir. Trafik yoğunluğu ve yurt dışında çalışan vatandaşlarımızın çok olduğu bir şehirdir. Bu hesaplar göz önüne alındığında 800-900 bin nüfusa hizmet eden bir şehirdir. Sevgili doktorlarımıza ilimize hoş geldiniz diyorum. Hayırlı uğurlu olsun." açıklamasında bulundu.

 Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesin Romatoloji, Plastik Cerrahi, Çocuk Psikiyatristi, Göğüs Hastalıkları ve Çocuk Hastalıkları branşları başta olmak üzere 31 doktor ataması yapıldı. Yeni hekimlerin Eylül ayı içerisinde görevlerine başlamaları bekleniyor."

Editör: TE Bilişim