Özkan Yalım, Uşakspor’u almadı! “Ben iş insanıyım” diyerek ağız değiştirdi

Uşakspor’u hafta başında alacağını söyleyen Özkan Yalım, takımı satın almadı. Yalım, “Ben iş insanıyım, ben kör bir insan gibi ve bunu aldım ettim tuttum değil yani” diyerek ağız değiştirdi.

Hafta başında Uşakspor’u alacağını açıklayan CHP’li Özkan Yalım’ın henüz şirketi satın almadığı ortaya çıktı. CHP’li Özkan Yalım, Uşakspor taraftarını geçtiğimiz gün toplayarak takımı almak için ciddi girişimlerde bulunduğunu duyurmuştu.

Uşakspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı’yla 2 işadamıyla buluştuğunu açıklayan Özkan Yalım, belirli bir noktaya geldiğini duyurmuştu. Rakamsal olarak belli bir noktaya geldiğini açıklayan Yalım, kulübün borçlarını da üstleneceğini açıklamıştı.

UŞAKSPOR İÇİN HİÇBİR İŞLEM YAPILMADI!

Yalım, prensip olarak her hangi bir sorun olmadığını duyururken, aradan geçen 1 haftalık süre içinde hiçbir gelişme olmadığı öğrenildi.

Taraftarın önünde bağıra çağıra açıklama yapan Özkan Yalım’ın takımı alıp almadığına dair bir araştırma yaptık. Uşakspor A.Ş.’nin Ticaret Sicilde halen mevcut sahiplik yapısının sürdüğü öğrenildi. Takımın hisse devri veya satışının olmadığı ve seçim önü bu işlemin yapılmasının da güç olduğu görülüyor.

ÖZKAN YALIM DA UŞAKSPOR KONUSUNDA AĞIZ DEĞİŞTİRDİ:

Uşak Belediye Başkanı, Çakın: Uşakspor'a bütün kent sahip çıkmalıydı fakat olmadı Uşak Belediye Başkanı, Çakın: Uşakspor'a bütün kent sahip çıkmalıydı fakat olmadı

BEN İŞ İNSANIYIM ALDIM DEMEKLE ALDIM ETTİM TUTTUM DEMEK DEĞİL YANİ

Öte yandan konuyla ilgili CHP’li Özkan Yalım da ağız değiştirdi. Hafta başında yaptığı açıklamaya göre farklı konuşan Yalım, İbrahim Ethem Karahan’a şu açıklamaları yaptı. Yalım, Uşakspor’un 80 özel güvenlik bulundurmadığı için her maç ortalama 200 bin TL ceza yediğini öne sürdü. Yalım, “Artık top bende değil. UÇK’da sorunların çözülmesini bekliyorum” dedi. Yalım, “Ben iş insanıyım, ben kör bir insan gibi ve bunu aldım ettim tuttum değil yani”.

YALIM’IN HESABINA GÖRE TAKIMIN 15 MAÇTA YEDİĞİ CEZA 3 MİLYON TL! PEKİ RAKAM BU KADAR MI?

Öte yandan Uşakspor bu sezon 30 maç oynadı ve bunun yarısı kendi evinde geçti. Yalım’ın hesabına göre takımın normal şartlarda 3 milyon TL borcunun olması lazım. Fakat Yalım’ın bu açıklamaları da gerçeği yansıtmıyor. Edindiğimiz bilgilere göre Uşakspor’un güvenlik ve benzeri gerekçelerle yaklaşık 600 bin TL bir cezası var.

ALİ ARASLI///

Editör: Ali ARASLI