SP’nin Uşak İl Başkanı Ramazan Yavuz Acar oldu SP’nin Uşak İl Başkanı Ramazan Yavuz Acar oldu

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, Kayaağıl Termal ve sosyal tesislere yapılan zamlarla ilgili konuştu. Yalım, zam yapmak zorunda kaldığını ifade etti. Yalım'ın videolu olarak yaptığı açıklama, akıllara 'Banker Bilo' filminde Şener Şen'in oynadığı Maho karakterini getirdi. Yalım'ın sözleri "Yaptım ama bir sor niye yaptım?" repliğini çağrıştırdı. 

Uşak’ta Kayaağıl Termal tesislerine giriş ücreti 100 TL’yken birden 250 TL oldu. Belediyenin Atapark, Dörtyol ve Tiritoğlu Parkı gibi yerlerde olan tesislerindeki, çay ve yemek ürünlerine de yüksek miktarda zamlar yapıldı. Yapılan zamlardan sonra AK Parti Merkez İlçe Başkanı Altan Tufan ve partililer, ‘Yaparsa Yalım Yapar’ yazılı fiyat listesinin eski ve yeni halini paylaştı. Bunun üzerine sosyal medyada oluşan tepkiler dikkat çekti. Gelen tepkiler üzerine Uşak Belediye Başkanı CHP’li Özkan Yalım, bir açıklama yapma gereği duydu.

YALIM: BİRİLERİ MİLLETİ ÜZMEMEK İÇİN BELKİ ZARARINA VERMİŞLER

“AK Parti Merkez İlçe Başkanı kendine göre bir uyarlamayla fiyatları paylaştılar. Biz bu zamları yapmak zorundaydık” diyen Yalım, şöyle devam etti: “Çünkü bu fiyatlar geçmiş yılın fiyatlarıydı. Merkezi hükümetin yönetimi nedeniyle enflasyon ortamı ortada. Bu fiyat artışını 4 CHP’li ve 1 AK Partili üyenin imzasıyla komisyondan geçirdik. Peki neden fiyatlar arttı? Sosyal tesislerde hamburgerinden dürümüne kadar bir çok dalda ürünler satılıyor. Geçen yılki et fiyatı ve bu yılki kıyma fiyatı ortada. Birileri belki zararına vermişler, milleti üzmemek adına. Kayaağıl tesislerindeki girişler 780 ile 800 arasındaydı. Bu yıl 700 kişi geldi. Kimler gelemedi? Suriyeli ve Afgan vatandaşlar gelemedi. Tesisler kalabalık olmadığından, temizlikten dolayı bana teşekkür ettiler. Yapılan zammın bu noktada faydası var.  2600 çalışan var ve 122 milyon TL gibi bir maaş ödeniyor. İller Bankası’ndan 94 milyon TL para geliyor. Aradaki açık 28 milyon TL. Geçmiş belediye başkanı 301 adet arsa ve gayrimenkul satmış. Ben sattırmam. Buradan söz veriyorum.”

Editör: Ali ARASLI