AK Parti Uşak İl Kadın Kolları Başkanı ve Uşak Belediye Meclisi üyesi Hilal Sabancı, Uşak Belediyesi’nin sosyal tesislere yaptığı zamma onay vermediklerini ifade etti. Yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını öne süren Hilal Sabancı, sosyal iletişim ağı facebook üzerinden yaptığı açıklamada, fahiş zamlara olur vermediklerini kaydetti. Konuyla ilgili çıkan haberlerde kendilerinin zamma olur verdiğine dair bir izlenim oluşturulmaya çalışıldığını ileri süren Hilal Sabancı, şöyle konuştu:

“Tarafımın da Ak Parti'yi temsilen yer aldığı mecliste zamlar oy birliği ile meclisten geçmiş değildir. Kesinlikle meclis grubunda zamlara onay vermiş değiliz. Gerçeği yansıtmayan bir haberle hemşehrilerimiz yanıltılmaktadır. Vatandaşın cebi Belediyenin kasası olarak kullanılamaz. Belediyeler ticarethane olarak düşünülemez. Yapılan fahiş orandaki zamlar kabul edilemez. Bizim anlayışımızda belediyecilik hizmet işidir.”

Özkan Yalım1111

Geçtiğimiz günlerde İYİ Partili Selçuk Toker de oylamanın oldu bitti şeklinde yapıldığını belirtti. Toker, oylamada sadece emekliye 1 TL’ye çay konusuna yer verildiğini dile getirdi. Toker, konuyla ilgili bir önerge daha sunacaklarını ve zamların geri alınmasını isteyeceklerini aktardı.

UŞAK BELEDİYE MECLİSİ’NDE ÇOK KISA SÜRELİ BİR OYLAMAYLA ZAMLAR KABUL EDİLMİŞTİ

Öte yandan Uşak Belediye Meclisi’nin 9 Nisan 2024 günü söz konusu oylamayı ifadelerle hiç oynamadan olduğu gibi buraya yazıyoruz:

CHP'nin gururu Uşak İl Gençlik Kolları oldu CHP'nin gururu Uşak İl Gençlik Kolları oldu

Katip Üye CHP’li Emre Karslı: İlave 4; Uşak Belediye Meclisi’nin 08.04.2024 tarihli birinci birleşim birinci oturumunda, Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü sosyal tesislerindeki 2024 yılı gelir tarifesine göre satılan ürünlerin ücret tarifelerinin belirlenmesi hususunda yazımızın  plan ve bütçe komisyonu raporuyla beraber belediye meclisine havalesini arz ederim.

Uşak Belediye Başkanı CHP’li Özkan Yalım: Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geldiği şekliyle yazımızı oylamaya sunuyorum. Oy birliğiyle kabul edilmiştir. Burada bir açıklama yapacağım ve bunu ilave 5’inci maddeden sonra yapacağım.

Özkan Yalım 2222

YALIM, OTURUMUN SONUNDA FİYAT GÜNCELLEMESİNE KISACA YER VERİYOR

Oturumun sonuna doğru konuşan Özkan Yalım, ilave madde 5’ten sonra şu açıklamaları yaptı:

“Sosyal tesislerimizdeki çayın 1 TL satılmasıyla ilgili bir gündem var. Diğer rakamların güncellenmesi söz konusu. Emtia fiyatlarındaki ciddi bir artış var ve fiyat güncellemesi gerekli. Bunun dışında İsmetpaşa’daki vatandaşlarımızın tamamen oturup dinlenmesi ve zaman geçirmesi gerekli. Emeklinin ne durumda olduğunu hepimiz görüyoruz. İçeride oturan değil ama dışarıda oturan vatandaşımız için çayı 1 TL’den ikram edeceğiz. Bu esnafa da zarar getirecek bir durum değil. Birincisi Tiritoğlu Parkı, ikincisi yeni açılan Karaağaç TOKİ, Dikilitaş ve 100. Yıl Parkı olmak üzere 4 yerde 1 TL’ye çay satılacak.” ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI