Uşak Ziraat Odası Başkanı Nafiz Mıdık, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde yıkıma neden olan deprem nedeniyle evinden olan Kahramanmaraşlı minik Ayşe’yi unutmadı ve bayramlıklarını kendisi teslim etti.

Muhammet Gür, 14 ve 28 Mayıs için teşekkür mesajı verdi Muhammet Gür, 14 ve 28 Mayıs için teşekkür mesajı verdi

Deprem olduktan sonra kentteki köy muhtarları ve Ziraat Odası Yöneticileriyle bir organizasyon yapan Nafiz Mıdık, bölgeye gidecek yardım malzemelerini toplanması için bir çalışma başlattı ve aşçıların da olduğu bir ekiple, Kahramanmaraş’a gitti. Nafiz Mıdık ve beraberindeki köy muhtarları, buradaki çocukların ilk andaki durumunu gördüler ve Kahramanmaraş’taki minik Ayşe’nin depremde evsiz ve giysisiz kaldığını gördüler. Ramazan ayında da bölgeye yardım kolisi ve bayramlık desteği toplayan köy muhtarları, bin 200 adet çocuk elbisesi ve bin çift çocuk ayakkabısı alarak, depremzede çocuklara dağıttı.

Bir 3 kişi, bebek ve gülümseyen insanlar görseli olabilir

Depremin ilk günlerinde Kahramanmaraş’ta gördüğü minik Ayşe’yi unutmayan Nafiz Mıdık, “Uşaklı hayırseverlerimizin destekleri ile aldığımız bin 200 adet çocuk elbisesi, bin çift çocuk ayakkabısını ve 800 paket gıda kolisini, Kahramanmaraş ve Hataylı depremzedelerimize teker teker dağıttık. Kahramanmaraş’taki minik Ayşa’yı, önceki gittiğimizde yağmur altında çıplak gezerken gördüğümüzde çok üzülmüştük. Ama bu gidişimizde onu prensesler gibi giydirerek onu kardeşlerini ve ailesini bayram öncesi mutlu etmenin hazzını yaşadık” dedi.