Uşak Belediyesi Ramazan pidesini bu yıl 10 TL’den satıyor. Piyasada 350 gramlık pide 20 TL’den satılırken, Uşak Belediyesi Halk Ekmek Fırını ise, 270 gramlık pideyi 10 TL’den vatandaşa ulaştırıyor. Piyasada satılan pidenin kilogramı 57 TL’ye tekabül ederken, Uşak Belediyesi’nin ürettiği pide ise kilo bazında 37 TL’ye geliyor. Uşak Belediyesi’ne bağlı Halk Ekmek Fırını, günlük 11 bin 500 pide üretiyor. Aynı fırında sabahları da 3000 ekmek üretimi devam ediyor. Ekmeğin fiyatı ise hala 5 TL olarak satılıyor.

Uşak Belediyesi mobil araçla halk ekmek satışı yapıyor

Ramazan ayında ve normal zamanlarda Uşak Belediyesi Halk Ekmek Fırını, mobil araçlarla kentteki bazı noktalar da ekmek satışı yapıyor. Geçtiğimiz gün yaptığımız Işık Mahallesi Halk ekmek istiyor haberimizin ardından görüştüğümüz Uşak Belediyesi yöneticileri, söz konusu açığı kapatmak için mobil araçla satış yapılıdğını belirtti. Işık Mahallesi’nde bulunan Fetih Gençlik Merkezi’nin bulunduğu bölgede saat 11:00 ile 11:30 arasında halk ekmek satan Uşak Belediyesi, 11:30 ile 12:00 arasında da Ünalan Mahallesi Çinge parkına gidiyor. Kentte ihtiyaç duyulan noktalarda da günün belli saatlerinde halk ekmek satışı yapan Uşak Belediyesi yönetimi, uygulamanın seçim sonrasında da devam edeceğini ifade etti.

Uşak'ta 120 lira olan kıymalı pideyi 70 TL'ye düşürdü! Tanıtım için yapıyorum, malzemeden çalma yok! Uşak'ta 120 lira olan kıymalı pideyi 70 TL'ye düşürdü! Tanıtım için yapıyorum, malzemeden çalma yok!

Başlıksız 1-3

GÜNLÜK 21 BİN 500 EKMEK SATILIYOR

Uşak Belediyesi’nin halk ekmek fırınında günlük yaklaşık 18 bin dolaylarında ekmek üretimi yapılıyor. Uşak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde üretilen ekmekle beraber rakam 21 bin 500’ü buluyor. Uşak Belediyesi’nin sabit satış yapan ve günde 3 sefer ekmeğin gittiği büfeleri de var. Şekerevleri, Üçgen Park, Dikilitaş, Kıbrıs Caddesi ve Zümrüt Camisi’ndeki büfeler sabahtan öğlen ekmek bitinceye kadar çalışıyor. Diğer büfeler ise yoğunluğun az olması nedeniyle aç-kapa yöntemiyle çalışıyor ve günde 1’er saat faal satış bulunuyor. Uşak Belediyesi Halk Ekmek Fırını, piyasada 10 TL’ye satılan ekmeği 5 TL’den vatandaşa ulaştırıyor.

Editör: Ali ARASLI