Bu tatil Ulubey Macera Parkı kapılarını kapattı! Başkan Koçlu her hangi bir açıklama yapma gereği duymadı Bu tatil Ulubey Macera Parkı kapılarını kapattı! Başkan Koçlu her hangi bir açıklama yapma gereği duymadı
Ramazan ayı nedeniyle Uşak’taki bazı lokanta ve benzeri mekanlar, 1 ay boyunca faaliyetlerini durdurdu. Ramazan ayında oruç tutan ve kemik denen belli bir müşterisi olan işletmeler, genellikle bu dönemde dükkanlarını kapatıyor. Ramazan ayında Uşak’ta et döneri klasik yöntemle terbiye ederek hazırlayan İbrahim Usta ile kentin en eski lokantalarından İmren Lokantası Ramazan boyunca dükkan kapattı.
1912’den beri eski Uşak olarak bilinen Mende Pazarı’nda faaliyet gösteren İmren Lokantası, Ramazan ayı nedeniyle işyerini kapattı. Lokantanın önüne “Ramazan ayı nedeniyle kapalıyız” notu düşüldü. Uşak’ta yıllardır konseptini ve lezzetini bozmayan İmren Lokantası, bu yönüyle kentteki bir çok mekandan ayrılıyor.
Ibrahim Usta Döner
Benzer şekilde Kurtuluş Mahallesi 2. Küçük Küçük sokakta faaliyet gösteren dönerci İbrahim Usta da, Ramazan nedeniyle 1 aylık mola verdi. Ramazan ayından sonra açılacak olan Piknik Döner İbrahim Usta, kentte eski yöntemle döner yapan ender işletmelerden biri. Pilav üstü et dönerin lezzetiyle bilinen İbrahim Usta’nın da kendine özgü ve düzenli olarak gelen bir müşteri ağı bulunuyor.
Imren Lokanta
KEMİK MÜŞTERİSİ OLAN KURUMLARDA BU UYGULAMALAR OLABİLİYOR
Öğlen yemeği ihtiyacını gideren ve kentte kemik müşterisi olan bazı işletmeler, Ramazan döneminde kapatabiliyor. Bunun yanı sıra lokanta ve restoran hizmetini sürdüren ve sürdürmek zorunda kalanlar da var. Çünkü kimseyi oruç tut diye zorlama diye bir durum mümkün değil. İşin ibadet kısmının yanı sıra işletmelerde devamlılık da önem taşıyor. Çoğu işletme Ramazan döneminde iftar menüsü seçenekleriyle de ayakta kalmaya çalışıyor. Tavuklu, etli veya pideli iftar menüleri dikkat çekiyor. Kentteki bazı lokantalarda tabldot tarzında da iftar yemekleri satılıyor. Ayrıca toplu iftar yemekleri için Uşak’ta faal olan düğün salonu ve benzeri yemek şirketleri de bulunuyor.  
Editör: Ali ARASLI