Rekabet Kurulu, Uşak’ta faaliyet gösteren bazı sürücü kurslarını mercek altına aldı.

Rekabet Kurumu’ndan yapılan açıklamada, Uşak’ta faaliyet gösteren 13 sürücü kursu hakkında inceleme başlatıldı. Aynı zamanda 1 danışmanlık firması da incelenecek. Söz konusu kursların 1’i Banaz ve 1’i de Eşme’de yer alıyor. Diğerleri Uşak/Merkez üzerinde faaliyet gösteriyor. Rekabet Kurulu’nun yapacağı inceleme 4054 sayılı kanuna göre olacak. 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanunun 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin ön araştırma yapılacak. Ön araştırma elde edilen bilgi, belge ve bulgulara göre karara bağlanacak.

İncelemenin 13 sürücü kursunun her hangi bir ihlali anlamına gelmediği belirtildi. İhlal olup olmadığı ön araştırma sonunda netleşecek.

Uşak'taki Selçuklu Yıldızı'na Atatürk'ün görüntüsünü monte ettiler Uşak'taki Selçuklu Yıldızı'na Atatürk'ün görüntüsünü monte ettiler

4053 SAYILI KANUNUN 4. MADDESİ NE DİYOR?

Madde 4- Belirli bir mal veya hizmet piyasasında doğrudan veya dolaylı olarak rekabeti engelleme, bozma ya da kısıtlama amacını taşıyan veya bu etkiyi doğuran yahut doğurabilecek nitelikte olan teşebbüsler arası anlaşmalar, uyumlu eylemler ve teşebbüs birliklerinin bu tür karar ve eylemleri hukuka aykırı ve yasaktır.

Editör: Ali ARASLI