Uşak’ta haremlik selamlık tartışması Uşak’ta haremlik selamlık tartışması

Uşak Valisi Dr. Turan Ergün’ün eşi tekstilde çalışan kadınlarla buluştu
Uşak Ticaret ve Sanayi Odası uhdesinde faaliyet gösteren Kadın Girişimciler Kurulu, Uşak OSB’deki kadınlara yönelik program yaptı. Hülya Ergün de kadınlarla bir araya geldi. 
Uşak Ticaret ve Sanayi Odası uhdesinde faaliyet gösteren Kadın Girişimciler Kurulu, Saçlı ve Özerdem mensucatta çalışan kadınlara uyuşturucuyla mücadele konusunda eğitim verdi. Uşak Valisi Dr. Turan Ergün’ün eşi Hülya Ergün’ün de katıldığı programda, uyuşturucu ve tütün mamulleri kullanımıyla ilgili bilgi verildi. Ayrıca kanser tarama farkındalığı ve KADES uygulamasıyla ilgili bilgilendirme semineri de gerçekleşti. KADES uygulamasıyla mağdur kadınlara verilen destekler hakkında detaylı bilgiler verildi. Uşak Valisi Dr. Turan Ergün’ün eşi Hülya Ergün de bu konuda önemli açıklamalar yaptı. Fabrikalarda çalışan kadınların konuyla ilgili sorularına yanıtlar verildi. 
KADES NEDİR?
KADES, kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri biraz da olsun engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulamadır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış ve acil durumlarda ilk aklınıza gelecek acil müdahale uygulamasıdır.

Editör: Ali ARASLI