Uşak Belediyesi’nin 3’er bin TL’den kiralayacağı küçük dükkanlar nasıl? Uşak Belediyesi’nin eski hizmet binasında kiralık ilanına çıktığı15 dükkanı yerinde inceledik.

belediye dükkan3

Uşak'ta konut satışlarında sert düşüş! Yüzde 20 azaldı Uşak'ta konut satışlarında sert düşüş! Yüzde 20 azaldı

Ortalama 17’şer metrekarelik olan dükkanların kullanım alanı çok büyük değil. Fakat dükkanların zemininde bir merdivenle inilebilecek depo gibi bir bölüm bulunuyor. Burada yetersiz gelen alanda fazla ürünleri muhafaza etmek mümkün. Söz konusu dükkanlar 3’er bin TL bedelle açık artırma usulü kiraya verilecek.

belediye dükkan4

Yapılacak işe göre açık artırmada fiyatın yükselip yükselmeyeceği belli olacak. Yüzde 3 oranında 1080 TL geçici teminat ve dosya ücreti ödeyenler ihaleye girecekler. İhaleler 12 Aralık 2023 günü her bir dükkan için ayrı ayrı yapılacak.

belediye dükkan1

YÖRESEL ÜRÜN ÇARŞISININ YARISI ZÜMRA KADINLARINA VERİLİYOR

Uşak Belediyesi Yöresel Ürünler Çarşısının zemin katında bulunan dükkanların bir yakasını Zümra Kadın Kooperatifine veriyor. Zümra Kadın Kooperatifi burada ürünlerini satacak. Geçtiğimiz gün kendi tarhanalarının lansmanını yapan Zümra Kadın Kooperatifi, burada hazırladıkları yiyecekleri satacak. Ayrıca Zümra Kadın Kooperatifinin diğer el işi ürünleri de eski belediye veznelerindeki raflarda yerini alacak.

belediye dükkan2

ESKİ KASAP HALİ

Uşak Belediyesi’nin eski hizmet binasında oluşturulan bedesten çarşısı, yıllar önce kasap hali olarak kullanılıyordu. Kasap hali yaklaşık 25 yıl boyunca Uşak Belediyesi vezneleri olarak hizmet verdi. Burada oluşturulan binanın dış cephesinde de özel mülkiyet şeklinde işletmeler yer alıyor.

belediye dükkan

Uşak Belediyesi’nin yeni binaya geçmesiyle burada 30’a yakın bedesten içi dükkan ortaya çıktı. 15’i kiraya verilecek olan dükkanların dışında, ön cephede 4 dükkan yer alıyor. Ön cephedeki dükkanları 2 sefer satışa çıkardılar, fakat ihaleye giren olmadı. Belediyenin istediği 32 ve 37 milyon TL dükkan bedelleri piyasa tarafından çok görülüyor.

UŞAK PORT HABER///

Editör: Ali ARASLI