Uşaklı vatandaşların kurban konusunda aklına takılan tüm sorulara yanıt verdi Uşaklı vatandaşların kurban konusunda aklına takılan tüm sorulara yanıt verdi
Uşak’ın Sarayaltı Mahallesi Muhtarı Cemil Cevher, telefon dolandırıcıları tarafından mağdur edildi. Uşak’ın Sarayaltı Mahallesi Muhtarı Cemil Cevher, yıllardır kullandığı telefon numarasına önceki gün ilginç telefonlar aldığını belirtti. Bir kişinin arayıp kendisine savcı olup olmadığını sorduğunu belirten Cevher, daha sonra hat yönlendirmesiyle telefonlarının susmadığını belirtti. Numarasının Suriye uyruklu bir kişinin adına alınan bir telefon hattına yönlendirildiğini ifade eden Cevher, konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu.
Cevher, Cumhuriyet Savcılığına durumu anlattığını ve kendisine yönlendirilen numaranın tespit edildiğini kaydetti.
Cemi̇l Cevher1

BİNLERCE ARAMA YAPILDI

Yönlendirme yapılan numaranın iptali için talepte bulunan Cevher, yaşadıklarını şöyle anlattı:
“Suriyeli bir kişinin adına hat alınmış ve bu hat üzerinden bazı vatandaşlar mağdur edilmiş. Nasıl olduysa bu hat sonradan benim numarama yönlendirilmiş. Yönlendirme nedeniyle telefonum hiç susmadı ve binlerce arama yapıldı. Durumu Cumhuriyet Savcılığına bildirdim ve yönlendirilen hattın kapatılmasını talep ettim. Vatandaş yıllardır benim hattımı biliyor ve derdi olduğunda burayı arıyor. Umarım bu sorunu çözerler. Vatandaşımızı mağdur etmemek için telefonumu kapatmadım. Türk Telekom’a da durumu bildirdim ve bir an önce bu sorunun çözümünü istedim”.
Cemil Cevher11

VATANDAŞIMIZ DİKKATLİ OLSUN

Söz konusu durumun herkesin başına gelebileceğini aktaran Cevher, şöyle devam etti:
“Çağımız iletişim çağı ve bu çağın dolandırıcıları da bu araçları iyi kullanıyor. Vatandaşımız dikkatli olsunlar bu tip durumlarda bir an önce yetkili makamlara gidip şikayet etsinler. Benim yaşadığım mağduriyet, herkesin başına gelebilir.”
Editör: Ali ARASLI