Sarayaltı Mahallesi Muhtarı ve adayı Cemil Cevher, uzun zamandır üzerinde durdukları 3 projenin Başkan Mehmet Çakın tarafından gündeme alındığını belirtti. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın gelecek dönem için gündeme aldığı Nuri Şeker Caddesi, düğün salonu ve kültür park projesini daha önce gündeme getiren Cemil Cevher, söz konusu çalışmaların mahallenin ihtiyaçları arasında olduğunu söyledi. Cevher, konu gündeme alan Başkan Çakın’a teşekkür etti. Sarayaltı Mahallesi için hazırlanan 2 projenin detayları şöyle:
Image-448

Sarayaltı Düğün Salonu ve Eğitim Yaşam Merkezi Projesi

Sarayaltı, Mehmet Akif Ersoy ve Elmalıdere Mahallesi sakinlerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımıza hizmet verecek kapsamlı tesis; 750 kişilik bir düğün salonuna, kadınlarımız için kurs odalarına, konferans salonuna, spor salonuna ve çocuk oyun odası gibi donatılara ev sahipliği yapacak. 3.200 metrekare toplam inşaat alanına sahip 2 katlı binada ayrıca gençlerimiz için çalışma alanları bulunacak.

Sarayaltı Kültür Park Projesi

“Yeşil şehir, mutlu insan” düşüncesiyle hizmetler ürettiğimiz kentimize doğaya dokunan ve sosyal donatılarla yaşamı güçlendiren özel bir alan kazandıracağız. Hastane kavşağının olduğu bölgede yer alan Şehit Abdulkadir Kılavuz Anadolu Lisesi’nin arkasına yapılması planlanan park; içerisinde bulunan amfi tiyatro, botanik bahçe, paten pisti ve kültür kafe ile her yaştan vatandaşımız için sportif, kültürel ve sosyal imkanlar sağlayacak.
Cemil Cevher-1

Nuri Şeker Caddesi Rehabilitasyon Projesi

Şehrimizin en yoğun noktalarından birisi olan Nuri Şeker Caddesi’nde, 95 binanın cephe rehabilitasyonu yapılacak, 20.000 metrekare alanda ise yaya ve araç yolları modern bir yapıya dönüştürülecek. Yenileme projesi tamamlandığında, bölgede kentsel kimlik güçlenecek, estetik ve fonksiyonel bir yaşam alanı doğacak.

Uşak'ta Türk filmlerinin etkisinde kalan kişi, genç bir kızı bayıltarak kaçırmak istedi Uşak'ta Türk filmlerinin etkisinde kalan kişi, genç bir kızı bayıltarak kaçırmak istedi

Editör: Ali ARASLI