Prof. Dr. Canan Karatay, Enver Aysever’e açtığı davayı kaybetti. Gazeteci Enver Aysever, Canan Karatay’ın kendisine açtığı davayı kazandığını duyurdu.
Canan Karatay’ın aşı karşıtlığıyla ilgili davalık olduklarını belirten Enver Aysever, şu açıklamayı yaptı:
“Aşı karşıtlığı üzerinden davalık olduk. Topluma verdiği beslenme bilgilerinden dolayı yanlış bilgi verdiğini ortaya koyduk. Belgeledik.
Özellikle kalp ve tansiyon hastaları olmak üzere, kolesterol meselesiyle ilgili örnekleri ortaya koyduk. Dedik ki, Canan Karatay’ın Sağlık Bakanlığı tarafından şikayet edilmiş ve insan sağlığına zararlı bir tutum takındığını ortaya koyduk.”
Karatay’ın muayenehane ücreti ne kadar?
Enver Aysever, şöyle devam etti:
“Bir de bunları ifade özgürlüğü dahilinde yazdık. Mahkeme bana hak verdi ve beraat ettik.
Canan Karatay’a karşı artık hekimlerin temsil edilen odaların da tepki göstermesi lazım.
Bugün arayın Canan Karatay’ın muayenehanesini ve kaç para ve kaç ay sonra randevu oluyor. Canan Karatay kaç TV programına çıkmak için para vermiştir.
SAVAŞ CEBECİ: BİZ BU CANAN KARATAY’DAN BIKTIK
Öte yandan spor camiasındaki bazı isimler de Canan Karatay’a tepkililer. Canan Karatay’ın protein tozlarıyla ilgili açıklamaları üzerine Savaş Cebeci daha önce açıklama yapmıştı. Cebeci, Karatay’ın kalp doktoru olduğunu ve alanının diyet olmadığını öne sürmüştü.
Kendisinin eğitimli bir sporcu olduğunu belirten Savaş Cebeci, şu ifadeleri kullandı:
“Bu kadının bir profesör unvanı var diye akla gelecek her açıklamayı yapma hakkı buluyor kendinde. Ben 10 binlerce kişiyle etkileşim halindeyim. Beni takip edenler spor yapıyor ve kilo vermek istiyor. Beni kara kaş kara gözüme takip emiyor.
Çocuk heves ediyor, ağırlık çalışıyor. Vücut yapmak istiyor, kendini iyi hissetmek istiyor. Çocuk eroin kullanmıyor. Spora gidiyor. Bırakın bira ve alkolü çocuk kola bile içmiyor. Bu çocuk bir protein tozu alıyor. Bunlar pahalı ürünler ve bu kadar pahalı olunca bu çocuk almış onu ve baş köşeye koymuş. Bu protein tozunu profil fotosu yapanlar var. Çocuk antrenman yapıyor ve kendine bir şeyler verdiğini sanıyor.
Canan Karatay çıkıyor ve diyor ki protein tozunda trans yağ var. O protein tozu kalp büyütüyor diyor. Bu açıklamalara yurtdışında gülerler. Babası çocuğun protein tozunu alıp çöpe atıyor. Canan Karatay kim profesör ve inanmamız lazım. Fakat kimse çocuğun psikolojisini düşünmüyor. Canan Karatay bakın evde nelere mal oluyor. Biz bu Canan Karatay’dan bıktık.”
TEREYAĞLI KAHVE VE ÇAYLA GÜNDEME GELDİ
Canan Karatay bazen ilginç açıklamalarıyla gündeme geliyor. Tereyağlı çay ve kahve bunların başındakiler. Çaya tereyağı atılmasını bir programda tavsiye etmişti.