Uşak Belediyesi'nin yanı sıra Sosyal Güvenlik Kurumu ile işbirliği ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bazı ailelere kırtasiye yardımı yapıyor. Söz konusu yardımlar şehit ve gazi yakınları için yapılıyor. Bazı haber sitelerinde söz konusu durum tüm vatandaşlara yapılıyor gibi gösteriliyor ve bunlar doğru değil.  

kırtasiye1

Giriş yaptıktan sonra, sistem öğrencilerin MEB ve YÖK kayıtlarından öğrencilik durumları kontrol edileceğini size ifade ediyor.

Kırtasiye yardımı ödemelerinin basın duyurusuyla yapılacağı ve bunun yıl sonuna kadar gerçekleceği de aktarılıyor. 

Buradan eğitim yardımı talebinizi girdikten sonra durumunuz değerlendirmeye alınıyor. Yapılan değerlendirmeden sonra kırtasiye yardımı onaylanırsa, hesabınıza 1500 TL kırtasiye desteği yatıyor. 

Kırtasiye yardımı veya diğer adıyla eğitim öğretim yardımı  ödemesi, yılda bir kez yapılıyor ve topluolarak ödeniyor.

Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı: Çaresi yok kaçamayacaksınız! Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı: Çaresi yok kaçamayacaksınız!

KIRTASİYE YARDIMI için ödemeler 1 Eylül ve 31 Aralık tarihleri arasında yapılıyor. 
kırtasiye2

E-DEVLET Eğitim Öğretim Yardımı Talebi LİNKİ İÇİN TIKLAYIN

Söz konusu hizmet için e-devlette "Bu hizmet Sosyal Güvenlik Kurumu işbirliği ile e-Devlet Kapısı altyapısı üzerinden sunulmaktadır" ifadesi yer alıyor.

UŞAK BELEDİYESİ DE AİLELERE DESTEK VERDİ

Öte yandan Uşak Belediyesi de dar gelili ailelere yönelik benzer bir uygulama yaptı. Uşak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, yardımın kapsamını genişleterek maddi durumu  kötü olan tüm ailelere kırstasiye desteği adıyla para yardımı yaptı. Söz konusu destek okul çantası desteği olarak sunuldu. 

Editör: Ali ARASLI