Uşak Belediyesi, Şekerevleri’ne engelsiz yaşam merkezi ve sağlık ocağı binası inşa ediyor. Uşak Belediyesi’nin bir süre önce inşaatına başladığı Şekerevleri Sağlık Ocağı ve Eğitim Yaşam Merkezi, inşaatı devam ediyor. Kaba inşaatı büyük ölçüde tamamlanan sağlık ocağı ve engelsiz yaşam merkezinde, bir dizi hizmet verilecek. Burada sağlık ocağı ve engelsiz yaşam merkezinin yanı sıra; e-spor salonu ve çok amaçlı kurs odaları da oluşturulacak.

şekerevleri sağlık ocağı inşaat1

Kurban Bayramını tebrik eden Uşak Şehiriçi Kamyonetçiler ve Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı, sürücüleri uyardı Kurban Bayramını tebrik eden Uşak Şehiriçi Kamyonetçiler ve Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı, sürücüleri uyardı

Proje hakkında bilgi veren Uşak Belediyesi yetkilileri, bölgede sağlık ocağı ve engelsiz yaşam merkezinin ihtiyacının giderileceğini aktardı. Şekerevleri olarak bilinen Fevzi Çakmak Mahallesi’nin Çağlayan ve 3’üncü Karanfil sokakların kesiştiği noktaya inşa edilen merkez önümüzdeki yılın ortasına kadar yetiştirilecek.

şekerevleri sağlık ocağı inşaat2

Merkezin kaba inşaatının ardından iç dizaynının yapılacağını belirten yetkililer, çevre düzenlemesinin ardından, binayı kullanılır hale getireceklerini belirtti.

Şekerevleri’nde sağlık ocağı ihtiyacının bulunduğunu dile getiren Uşak Belediyesi yetkilileri, şöyle konuştu:

“Şekerevleri olarak bilinen Fevzi Çakmak Mahallesindeki vatandaşlarımızın sağlık ocağı talebi bir süredir vardı. Burada ihtiyaca yanıt verecek bir sağlık ocağını projelendirdik. Aynı zamanda engelsiz yaşam merkezini de bu yapıya ilave ettik. Burada çeşitli alanlarda kurslar da yer alacak. Ayrıca son yıllarda yaygın bir şekilde gençlerin rağbet ettiği e-spor merkezimiz de bu binada kurulacak. Gençlerimizin vakit geçirebilecekleri, yararlı bir yapıyı mahallemize en kısa sürede kazandıracağız. Önümüzdeki yılın ortasına doğru binamız kullanılır hale gelecek”.

şekerevleri sağlık ocağı inşaat

Editör: Ali ARASLI