Bir zam da benzine geliyor! Uşak, Aydın ve İzmir'de benzin 42 TL'yi aşacak Bir zam da benzine geliyor! Uşak, Aydın ve İzmir'de benzin 42 TL'yi aşacak
Son dönemlerde düşen konut ve otomobil piyasası için ekonomist Selçuk Geçer, bombayı patlattığını söyledi. Geçer, enflasyon karşısında değer kaybeden konut ve otomobil fiyatlarının 2024’ün ikinci yarısından itibaren yükseleceğini belirtti. Geçer, konut ve otomobilin 2025’te çok agresif hareketler ortaya koyacağını aktardı.
Bugün youtube kanalında bir program yapan Selçuk Geçer, şu tespitlerde bulundu:

Konut fiyatları çok yükselecek!

“Bombayı patlatayım mı? Konut fiyatları çok yükselecek. 2024 ve 2025’te yükselecek. Niye? X bir beyaz eşya yıla 5 bin ile başladığı yılı 14 bin lira ile bitirdi. Türkiye’de bana yanlış uygulamalar nedeniyle, 2 konuda şimdilik başarılı gibi görülüyorlar ama yarın öbürgün çok ciddi bedeller ödeyeceğiz. Bunlardan biri konut piyasası. Konut piyasasını devlet baskısıyla tutuyorlar. Ama öbür tarafta o organize arkadaşlar çok büyümeye devam ediyor. Ev fiyatları baskılandığı için enflasyon karşısında ucuz kalıyor. 10 bin lira aldığınız ev hala 10 bin liraysa yüzde 60 zarardasınız. 10 bini bankaya koysanız yüzde 52 gelir elde edecektiniz. Ama gittiniz ve yılın başında ev aldınız ve ev fiyatları geri çekildi. Bu ev fiyatlarının ucuz kaldığını gösteriyor.”

2025’te araç piyasasında sert hareketler göreceğiz!

“Öbür tarafta araç piyasasında aynısını yaptılar. Baskıladılar, milletin tepesine bindiler, ilanları kontrol ettiler. İyi tamam ama esas sorun çözülmedi. Esas sorun yurtdışından Türkiye’ye araba gelmiyor. Bir miktar geliyor ama artınca dış ticaret açığı artacak. Düşen araç fiyatları aracın ucuz olmasını beraberinde getirecek. 2024’ün ikinci yarısından itibaren ve 2025 içinde araç piyasasında çok sert hareketler göreceğiz.”
Editör: Ali ARASLI