Uşak’ta basın ve yayın sektöründe emek veren isimlerden biri olan Şenol Yeşilova, ikamet ettiği Elmalıdere Mahallesi’nin muhtarlığına aday oldu. Uşak’ta protokolde tanımadığı kimse olmayan ve kentteki iş insanları, belediye yöneticileri ve diğer sivil toplum kurumlarıyla içli dışlı olan Şenol Yeşilova, Mart 2024 seçimleri öncesinde, muhtar olmaya karar verdi. Muhtar adaylığını duyuran Şenol Yeşilova, göreve geldiğinde mahallenin köklü sorunlarına çözüm için çalışmalar yapacağını söyledi.

şenol3

Elmalıdere’nin kentin en köklü yerleşim birimlerinden biri olduğunu belirten Şenol Yeşilova, “Uşak’ta uzun yıllar gazetecilik faaliyetlerinde bulunuyorum. Bir basın çalışanıyım ve bu nedenle kentteki kurumların neredeyse tamamında kim var ve kim yok iyi biliyorum. Göreve gelmem durumunda, mahallemizdeki temel sorunlarla ilgili lobi çalışmaları yapacağım. Valilik, belediye ve vatandaşımızın bire bir ilgili olduğu tüm kurum ve kuruluşlarla daha sıkı ilişkiler geliştirerek, mahallelime hizmet edeceğiz” dedi.

şenol2

CHP'nin gururu Uşak İl Gençlik Kolları oldu CHP'nin gururu Uşak İl Gençlik Kolları oldu

Muhtar olma fikrini bir önceki yerel seçimden bu yana düşündüğünü belirten Şenol Yeşilova, şöyle söyledi: “Uzun zamandan beri bu düşüncem vardı ve bunu hayata geçirmek için çok da geç kalmak istemedim. Elmalıdere Uşak’ın tarihi için önemli bir nokta ve buna rağmen hala çözüm bekleyen önemli sorunlarımız var. Kampanya dönemi boyunca sorunları tespit edip, çözüm için yol haritamızı da belirleyeceğiz. Elmalıdere’yi vatandaşın rağbet göstereceği bir bölge haline getirmek için canla başla çalışacağız” diye konuştu.  

şenol1

Editör: Ali ARASLI