UŞAK'TA BUGÜN EBEDİYETE İNTİKAL EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Uşak’tan Sivaslı ilçesine girişten Pınarbaşına kadar yol boyunca bozuk olan kaldırımlar ve asfaltı tamamlanmayan yol, hem sürücüler, hem de yayaların güvenliği açısından tehlike unsuru oluşturuyor. Yolun henüz tamamlanmamasının nedeni olarak, Sivaslı Belediyesi’nin altyapı çalışmasına tam olarak eğilmediği gerekçe gösterildi.

sivaslı yol5

Karayolları Bölge Müdürlüğü ekiplerinin altyapı çalışması bitmediği için yolu tamamlamadığı ve belediyenin çalışma yapmasını beklediği belirtilirken, söz konusu çalışmayla ilgili belediyeye yeterli bütçenin aktarıldığı fakat çalışmaların uzunca bir süredir tamamlanmadığı kaydedildi. Konuyla ilgili görüştüğümüz Sivaslı Belediye Başkanı Hürriyet Şafak, altyapıyı belediye bütçesiyle yapacaklarını ve Kurban Bayramı nedeniyle çalışmaların aksadığını ifade etti.

sivaslı yol4

SİVASLI’NIN YOLLARI VE KALDIRIMLARI, GERİ KALMIŞ ÜLKELERİ ANDIRIYOR

Uşak’ın Sivaslı ilçesinin girişinden itibaren başlayan bozuk yol ve kaldırılarımlar, Çivril, Denizli, Burdur ve Antalya güzergahına giden sürücülerin dikkatini çekiyor. Yol boyunca bozuk olan kaldırımlar, döküntü yollar ve asfaltın ortasındaki yön levhaları nedeniyle daralan yol, her anlamda tehlike saçıyor.

sivaslı yol3

Belediye statüsünde olan Sivaslı’nın girişi, geri kalmış ülkeleri andırıyor. Görüntünün dışında asfalt yoldaki bozukluklar, araçların takla atma ve diğer türdeki trafik kazalarına davetiye çıkarıyor. İlçeye yakışmayan bu görüntülerle ilgili görüştüğümüz bir kaynak, yol sorumluluğunun Karayollarına ait olduğunu ve burada altyapı çözülmediği için çalışmaların geciktiğini belirtti. Kaldırım için belediyeye destek sağlandığını iddia eden aynı kaynak, “Burada belediye görevini yerine getirmiyor. Karayolları bu iş için gerekli desteği verdi, fakat belediye burada eksik kaldı ve çalışmaları başlatmadı. Pınarbaşına kadar olan kısımda çalışma yapıldı ve oralar normale döndü. Fakat hala ilçenin Uşak’tan girişi berbat halde ve burada kaza yapmamak büyük meziyet” ifadesini kullandı.

sivaslı yol1

HÜRRİYET ŞAFAK: BAYRAM NEDENİYLE ÇALIŞMALAR GECİKTİ

Konuyla ilgili telefon üzerinden, 2 Temmuz 2023 Pazar günü, saat 14:59’da görüştüğümüz Hürriyet Şafak, söz konusu çalışmaların Kurban Bayramı nedeniyle aksadığını ve önümüzdeki günlerde tamamlanacağını söyledi.

sivaslı yol

Uşak'ta bayram boyunca kesinti yapmayan OEDAŞ, bu mahallelerde elektrik kesintisi uygulayacak Uşak'ta bayram boyunca kesinti yapmayan OEDAŞ, bu mahallelerde elektrik kesintisi uygulayacak

Belediyeye Karayollarından bu iş için her hangi bir maddi kaynak gelmediğini belirten Şafak, “Bunu neden sorduğunuzu bilmiyorum. Fakat bize bu konuda her hangi bir ödenek gelmedi. Zaten kaldırım ve altyapı belediyenin sorumluluğunda. Bunu söyleyenler size doğru bilgi vermemiş. Bayram nedeniyle çalışmalar aksadı. Pınarbaşına kadar olan kısım bitti ve bayramdan sonra da kalanı bitireceğiz. En kısa sürede burası normal hale gelecek” dedi.

sivaslı yo2

Editör: Ali ARASLI