Hekimlerin itibar kaybetmesinde siyasetçilerin etkisinin olduğunu belirten Prof. Dr. Ömer Karahan, “Hekimlerin itibar kaybetmesinde siyasetçilerin de çok etkisi oldu ve üst düzeyde bulunan yetkililerin tutum ve davranışları bu duruma yol açtı.  Ben eleştiriyorum ve eleştirmeye de devam edeceğim. Sağlıkta çok büyük yanlışlar ve eksikler bulunuyor. Türkiye’deki hizmet sektörünün içinde bütün eksiklere ve yanlışlara rağmen, sağlık sektörü en iyi durumda olandır. Bütün renkler hızla kirleniyordu, birinciliği hep beyaza vermişler. Bizim hekimlikte böyle oluyor. Düşünün devrin Başbakan’ı doktor efendiler sizin hastanızı ve cenazelerini rehin almadılar mı?” dedi.

HEKİMİN AZARLANMASI ALKIŞLANDI VE SİYASETÇİLERE PRİM GETİRDİ

“Hiçbir meslek grubuna bu şekilde hitap edilmedi ve avukat efendiler, memur efendiler denilmedi. Bu toplumun büyük bir kısmı tarafından alkışlandı ve prim getirdi siyasetçilere” diyen Prof. Dr. Ömer Karahan, şöyle devam etti: “Sistem böyle kurulmuş ve yoğun bakımda yatan bir hasta sosyal güvencesi yok ve borçlu. Başhekim bu şekilde izin verse zimmet çıkıyor. Cenazede de aynı durum söz konusu ve Başhekim ne yapıyor ya senet alıyor ya da cenazeyi vermiyor. Çünkü sistem bu şekilde kurulmuş. Başhekim buradan cebine para mı alıyor? Devrin Başbakan’ı ameliyat ediliyor ve ameliyat eden hekimlerle ilgili 2 kare fotoğraf gördünüz mü? Devrin Başbakan’ı taksi durağına giriyor ve çay içelim diyor. Ya da bir Ramazan gününde bir gecekonduya gidip oturuyor ve takdir edici bir durum. Ama O Başbakan’ın hekimlerle bir samimi tavrı yok. Bir hasbihal edelim ve dertleşelim diye bir durum yok.  Onu da geçin, Sağlık Bakanı dahi meslektaşına iyi davranmıyor. Bir numune hastanesine gidiyor Sağlık Bakanı, birkaç hekim sohbet ediyor ve dalıyor oraya ne işiniz var, ne yapıyorsunuz, bu saatte gibi bir tavır. Hekime tavır bu”.

Uşak'ta bedava yaşlı bakım eğitimi ve sertifikası için tekrar kurs açıldı Uşak'ta bedava yaşlı bakım eğitimi ve sertifikası için tekrar kurs açıldı

SAĞLIK BAKANI, AHİRETTE HESAPLAŞMAYA DİKKAT ÇEKİYOR

Prof. Dr. Ömer Karahan, “Bir genç hekim, bir yemekte eski bir Sağlık Bakanı’na özlük hakları için söz istediğini ifade ediyor. Bakan yemekte söz olmaz diye kapatıyor.  Ağabeylerimiz emekli olmaktan korkuyor sayın bakanım dediğinde, Sağlık Bakanı söz verme imkanı yok diyor. Sağlık Bakanı, hakkınız varsa huzuru ilahiyede hesaplaşır diyor” diye konuştu.

Editör: Ali ARASLI