Türk Hava Kurumu (THK) Uşak Şube Başkanlığı’nda görev değişimi yaşandı ve yeni dönemde Şube Başkanlığına Tufan Bican seçildi. Uşak’ta uzun yıllar sendika ve bazı sivil toplum kurumlarında görev yapan Tufan Bican, THK Uşak Şube Başkanlığı görevini Erol Özer’den devraldı. Bir süre önce yapılan genel kurulda, THK Uşak Şube Başkanı seçilen Tufan Bican’ın yönetimine paramotor ve yamaç paraşütü eğitmenleri Salim Gören ve Ahmet Çetinkaya da girdi. THK Uşak Şube Saymanlığı görevini İsmet Uludağ devam ettirdi ve önümüzdeki günlerde model uçak başlangıç kurslarıyla ilgili programların yapılacağı ifade edildi.

thk tufan bican 4

Kendisi de bir paramotor ve yamaç paraşütü eğitmeni olan THK Uşak Şube Başkanı Tufan Bican, havacılığı kentte sevdirmek ve benimsetmek için çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Atilla Yeşilada: Önce kendi öğrencimizi eğitelim ve karnını doyuralım Atilla Yeşilada: Önce kendi öğrencimizi eğitelim ve karnını doyuralım

thk tufan bican 2

THK Uşak Şubesi bünyesinde, model uçak ve yamaç paraşütünde başlangıç eğitimlerinin verildiğini dile getiren Tufan Bican, “Başlangıç seviyesinde verdiğimiz bu kurslarımızın yanı sıra, serbest paraşüt, model uçak ve yelken kanat eğitimlerimiz de olacak. Önümüzdeki günlerde bu kurslarla ilgili planlamalar yapacağız ve 15’er kişilik gruplar oluşması durumunda, sınıflar kurarak eğitimler vereceğiz. Eğitimlerimize 10 yaşından gün almış ve 99 yaşına kadar herkes gelebiliyor. Bu çerçevenin dışında her hangi bir kısıtlama yok” dedi.

thk tufan bican 3

Kentte havacılığı sevdirmek için bir dizi çalışmaya imza atacaklarını dile getiren Tufan Bican, yamaç paraşütü eğitimlerinin artması noktasında yerel yönetimlerin desteğini beklediklerini kaydetti. Çevre il ve ilçelerdeki festival programlarına katıldıklarını dile getiren Tufan Bican, “İstiyoruz ki Uşak’ta daha çok vatandaşımız ve özellikle öğrencilerimiz bu kurslarımıza katılsınlar ve sadece model uçak gibi eğitimleri değil aynı zamanda paramotor ve yamaç paraşütü eğitimlerini alsınlar. Bu konuda yeterli donanıma sahip bir ekibiz ve tek ihtiyacımız olan, yerel yönetimlerin de bu işe destek vermesidir” dedi. Tufan Bican, ilerleyen günlerde yapılacak olan etkinlikler kapsamında kamuoyuna daha etkin bir şekilde haberdar edeceklerini sözlerine ekledi.thk tufan bican1

Editör: Ali ARASLI