Türk Hava Kurumu (THK) Uşak İl Temsilcisi Tufan Bican, kurban bayramında kurum olarak kurban derisi toplayacaklarını belirterek, makbuz karşılığı alınan bağışların çocuklara ve gençlere havacılık konusunda verilecek eğitimlere katkı sağlayacağını söyledi.

Bir süre önce THK Uşak İl Temsilciliğine seçilen Tufan Bican, yarın idrak edilecek olan kurban bayramında, kurum olarak kurban derisi bağışlarını toplayacaklarını ifade etti. THK’nin 1925 yılından biri Türk havacılığı için sürdürebilir ve sürekli gelişim odağıyla hareket eden bir kuruluş olduğunu belirten Bican,  “Türkiye’nin “Havacılık Federasyonu” yetkisini taşıyan THK’nın doğal üyeleri arasında Cumhurbaşkanı, Kuvvet Komutanları ve Ankara Valisi bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı ve Bakanlar Kurulu THK’nın manevi koruyucularındandır” dedi.

tufan bican2

KURBAN DERİSİ KANUN KAPSAMINDA TOPLANIYOR

“Kuruluşundan bugüne yürüttüğü havacılık faaliyetleri ile yüzbinlerce insana ulaşan Türk Hava Kurumu, bu çalışmalarını bağışçılarından aldığı güçle yerine getirmektedir” diyen Bican, “Siz de Türk Hava Kurumu faaliyetlerine kurban derisi bağışlarınızla çalışmalarımıza destek olabilirsiniz.

tufan bican1

Ülkemizin Milli serveti olarak nitelendirilen vatandaşlarımız tarafından bağışlanan Kurban Derisi ve Bağırsak 2860 sayılı yardım toplama Kanuna istinaden her yıl Ankara Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünden alınan izin ile Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı ve Türkiye geneline yayılmış şubeleri aracılığıyla ve yılların verdiği tecrübe, birikimle faaliyetlerini başarılı bir şekilde yerine getirmektedir. Milli servetimizin yok olmaması için lütfen derilerinizi tuzlayıp, plastik poşete koymadan güneş almayan serin bir yerde saklamayı unutmayınız”.

Adil Özdemir: Ramazan Bayramı'nın mağdur ve mazlumların kurtuluşuna vesile olmasını diliyoruz Adil Özdemir: Ramazan Bayramı'nın mağdur ve mazlumların kurtuluşuna vesile olmasını diliyoruz

tufan bican

Tüm İslam aleminin kurban bayramını tebrik eden Bican, “Kurban derilerinizi bizzat size en yakın şubelerimize ve Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığına giderek makbuz karşılığında veya size en yakın şubemizi arayarak, kurban bayramı süresi içinde adresinizden teslim aldırabilirsiniz” ifadesini kullandı. 

Editör: Ali ARASLI