İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer, yeniden aday olduğunu söyledi. FOX TV'de Çalar Saat Programına konuk olan Soyer, "Net olarak aday adayıyım" dedi.

Soyer, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in son açıklamasına da üstü kapalı bir gönderme yaptı.

Kesin olarak aday adayı olduğunu belirten Soyer, şu mesajı verdi:

"5 yıl içinde muftağı toparladık ve şimdi  salonu düzenliyoruz. İzmirliler yer altında görmedikleri yatırımların ne kadar kıymetli olduğunu biliyor. İzmirli sadece bir siyasi partiye oy vermezler. Demokrasi ve laikliğe oy verirler. Biz bu nedenle kendimizle yarışırız. Dünyaya entegre olmaya çalışırız. Bizim Avrupa ile kurduğumuz ilişkiler bu amaca uygundur. Avrupa Gençlik Başkenti ilan edileceğiz. Önümüzde çok firma var. İzmir Avrupa Gençlik Başkentini alacağız. Bütün bunları yapmamızın sebebi bu."

ÖZEL'İN SON AÇIKLAMASI TUNÇ SOYER'E MESAJDI

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, son dönemlerde yerel seçim önü farklı farklı açıklamalar yaptı. Daha önce kurultayda verdiği ön seçim için şeref sözünü revize eden Özgür Özel, son olarak şu ifadeleri kullandı:

‘‘Partinin kimi gösterirse göstersin kazandığı yerde, aday kazanıyor diye mevcut belediye başkanını devam ettireceğiz diye bir zaruriyet yok. 2019’daki seçimden gerideyse değişecek. Yüzde 70’le seçilmiş, şimdi 65’te. Demek ki bir şeyler kötüye gidiyor. Oysa orada herkesin gönlünü alması lazımdı. Seçildiği yerden geride olanları değişmek gerektiğini düşünüyorum. "

TUNÇ SOYER'İ EKREM İMAMOĞLU İSTEMİYOR İDDİASI

Öte yandan medyada Tunç Soyer'in yerine Selin Sayek Böke'nin aday yapılacağı konuşuluyor. Tunç Soyer'in Kurultay döneminde Özgür Özel'in yanında durmaması nedeniyle aday yapılmayacağı iddia ediliyor. Bir diğer iddia ise Ekrem İmamoğlu'nun Tunç Soyer'i istememesi. CHP'de sol gelenekten gelen başkanların yerine liberal isimlerin aday olmasına kesin gözüyle bakılıyor. 

İnşaat Mühendisi Muhammet Gür: Ne yazık ki sizde bu vasıf yok ve eşinizin dahi size oy vermeyecek İnşaat Mühendisi Muhammet Gür: Ne yazık ki sizde bu vasıf yok ve eşinizin dahi size oy vermeyecek

Editör: Ali ARASLI