Uşak Belediyesi, emekliye çayı 1 liradan satacak! Uşak Belediyesi, emekliye çayı 1 liradan satacak!
Uşak Deri Karma OSB’de faaliyet gösteren Ege Damla Deri, Hong Kong yapılan ve dünya çapında önemliler arasında yer alan deri fuarında, en iyi koleksiyon dalında ödül aldı. 
Akif Küplemez Deri Ödül (2)
Uşak’ta faaliyet gösteren Ege Damla Deri, 19-21 Mart 2024’te, Hong Kong’da yapılan ve dünyanın en önemli deri fuarlarından biri olan APLF’ye katıldı. Firma yöneticilerinin katıldığı fuarda, Uşak’ta hazırlanan ve bir birbirinden farklı türlerdeki giysilik deriler katılımcılarla buluşturuldu. 40 ülkeden 500 katılımcının yer aldığı APLF Hong Kong’da, en iyi koleksiyon ödülüne layık görülen Ege Damla Deri adına ödülü firma Müdürü Ali Türkücü ve şirket yöneticileri aldı. 

Akif Küplemez Deri Ödül (6)
AKİF KÜPLEMEZ: ÖDÜL, DERİ SEKTÖRÜ AÇISINDAN ÇOK BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR 


Ege Damla Deri’nin yurtdışında yapılan fuarlara katılarak Uşak ve Türkiye’deki üretilen deriyi tanıttığını belirten Firma Yönetim Kurulu Başkanı Akif Küplemez, ödülün  ülkemiz ve deri sektörü açısından önem arz ettiğini belirtti. New York, Paris, Milano ve Hong Kong’daki fuarlara uzun yıllardır katıldıklarını söyleyen Akif Küplemez, şirket olarak, insana yatırım yaptıklarını ve AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarına önem verdiklerini kaydetti. 
Akif Küplemez Deri Ödül (7)
Pazarda önemli bir vizyon yakaladıklarını dile getiren Akif Küplemez, modayı takip ettiklerini ve bunun için İtalyan ve Fransız dizaynırlardan profesyonel danışmanlık hizmetleri aldıklarını ifade etti. 
Yaptıkları çalışmaların meyvelerini uluslararası pazarlarda topladıklarını dile getiren Akif Küplemez, şöyle konuştu:
Akif Küplemez Deri Ödül (5)
“Yaptığımızı işi, nasıl daha üst seviyelere çıkarırız diye kafa yoruyoruz. Modaya önem veriyor ve bunun için ciddi anlamda zaman, emek ve para harcıyoruz. Yaptığımız çalışmaların karşılığını pazar ağımızı genişleterek ve çalışma arkadaşlarımıza daha iyi koşullar sağlayarak alıyoruz. Bu nedenle aldığımız ödül hem önemli hem de yaptığımız çalışmaların bir karşılığıdır. Ege Damla Deri, Amerika, İngiltere, İtalya, Fransa, Almanya, İspanya, Hollanda ve Japonya gibi 20 ülkeye ihracat yapıyor. İnsan odaklı ve gelişime açık büyüme modelimizi sürdüreceğiz”. 
Akif Küplemez Deri Ödül (8)
Öte yandan Akif Küplemez, ekibinin Hong Kong’daki aldığı ödül nedeniyle tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.
Akif Küplemez Deri Ödül (1)Akif Küplemez Deri Ödül (4)
Muhabir: ALİ ARASLI