Uşak’ın Banaz ilçesine kurulan Banaz OSB’ye ilk yatırımı e-Bebek yapıyor. Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı ve e-Bebek yetkilisi Melih Akman bir protokol yaptı. e-Bebek’in önümüzdeki günlerde hayata geçirileceği Ege Bölgesi Lojistik ve Üretim Tesisi’nde 500 kişiye iş imkanı sağlanması bekleniyor.

Uşak’ın 4’üncü OSB’si olan Banaz OSB’ye ilk yatırımı, e-Bebek yaptı. Uşaklı iş adamı ve girişimci Halil Erdoğmuş’un kurucusu olduğu İstanbul Merkezli e-Bebek firması Ege Bölgesi Lojistik ve Üretim Tesisini kurmak için Banaz OSB’yi seçti.

Lojistik3

Bebek Ürünleri konusunda Türkiye genelinde 227 şubesi ve internet satış ağı bulunan e-Bebek’in kuracağı lojistik ve üretim tesisinde 500 kişiye istihdam sağlanacak.

Banaz OSB’deki 84 bin 49 metrekarelik araziye kurulacak olan tesis için; Arazi Tahsis Sözleşmesi OSB Yönetim Kurulu ve Firma yetkilileri tarafından imzalanarak resmi süreç başladı.

OSB Mütevelli Heyeti tarafından belirlenen koşullar çerçevesinde gerekli şartları yerine getiren e-Bebek, önümüzdeki günlerde tesisi inşaatına başlayacak. Yaklaşık 8 ayda faaliyete geçmesi planlanan tesis Banaz OSB’nin lokomotif yatırımı olarak görülüyor.

Lojistik2

Tahsis Sözleşmesinin imzalanmasının ardından bir açıklama yapan Banaz Belediye Başkanı ve Banaz OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zafer Arpacı, şöyle konuştu:

Lojistik1

Uşak'ta sıfır km satılan Chery'nin fiyatları gümrük vergisiyle artacak mı? Uşak'ta sıfır km satılan Chery'nin fiyatları gümrük vergisiyle artacak mı?

“2021’de kuruluşunu tamamladığımız Banaz OSB’de imar planlarının onaylanmasının ardından, hazine arazileri Banaz OSB mülkiyetine geçmişti. Uşak Valimiz Sayın Turan Ergün Başkanlığındaki Mütevelli Heyetimizin aldığı kararlar çerçevesinde birinci etap olarak planladığımız alanda, yatırım sürecine girmiş bulunmaktayız. İlimizin çok değerli iş adamlarından Halil Erdoğmuş beyin kurucusu olduğu e-Bebek’in Ege Bölgesi lojistik ve üretim merkezi olarak Banaz OSB’yi seçmiş olması, OSB’mizin ilk yatırımı olmasından dolayı bizler için çok önemli. Kendisine Banaz Halkı olarak çok teşekkür ediyorum. Önceliğimiz olan istihdam sayısı  ve yatırımın kısa sürede tamamlanarak faaliyete geçmesinin yanında, kurulacak olan tesislerin çevreyi kirletmeyen  nerede ise  sıfır atık yaratacak olmasını da çok önemsiyoruz. Banaz OSB’nin kuruluşundan bugüne kadar başta sayın Valimiz ve Mütevelli Heyet Başkanımız Sayın Turan Ergün olmak üzere emeği geçen herkese minnettarlığımızı ifade ediyorum. Yatırımın bir an önce tamamlanarak 500’e yakın hemşehrimize iş sağlayacak günlere bir an önce ulaşmamızı diliyorum.”

Öte yandan Başkan Zafer Arpacı, firma temsilcisi Melih Akman’la hatıra fotoğrafı çekildi.

Editör: Ali ARASLI