Uşak Genç TEMA, Karaağaç göletinde çevre temizliği ve eğlenceli aktiviteler yapacak Uşak Genç TEMA, Karaağaç göletinde çevre temizliği ve eğlenceli aktiviteler yapacak
Haziran ayında yaz mevsiminin tam anlamıyla başlayacağını bildiren Meteoroloji Mühendisi Bünyamin Sürmeli, sıcak bir yaza giriş yapılacağını bildirdi. Sıcaklıkların Akdeniz’in doğusunda 40 dereceye dayanacağını aktaran Sürmeli, Karadeniz’de kuvvetli ve aşırı sağanak yağışların görülebileceğini kaydetti.
UŞAK’TA 33 DERECELERİ GÖRECEĞİZ
Haziran ayında sıcaklıkların Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinde artacağını kaydeden Bünyamin Sürmeli, sıcaklık grafiklerinde yoğun yükselişi paylaştı.
Sürmeli’nin aktardığı bilgilerle, Meteoroloji Genel Müdürlüğü verileri de bir biriyle uyuşuyor. Buna göre 1 Haziran 2024 itibariyle Uşak’a 28 derece olması tahmin edilen sıcaklık, ilerleyen günlerde kademeli olarak artacak. Önümüzdeki haftadan itibaren ise 33 derece sıcaklığın Uşak’ta görülmesi öngörülüyor. Uşak’ın komşuları olan Kütahya’da 31, Aydın’da 41, İzmir’de 33, Manisa’da 39, Denizli’de 36 ve Muğla’da 36 derece hava sıcaklığı beklentiler arasında bulunuyor. Uşak’ın çevresindeki en serin ilin 28 dereceyle Afyonkarahisar olması beklenirken, sıcak havalar nedeniyle vatandaşın dikkatli olması isteniyor.
UŞAK VE ÇEVRESİNDE KURAKLIK ALARM VERİYOR
Uşak’ta ve çevresinde kuraklık da alarm veren konuların başında geliyor. Sıcak geçmesi beklenen yaz mevsiminde su sorununun yoğun bir şekilde yaşanacağı da tahmin ediliyor. Uşak Belediyesi ve Devlet Su İşleri’nin kuraklıkla mücadele için bir dizi çalışmayı hayata geçirdiği belirtiliyor. Kentte Baltalı göletinin suyunun Küçükler Barajına taşınması için çalışmalara devam ediliyor.
Editör: Ali ARASLI