Türkiye'nin en büyük çikolata ve biküvi üreticilerinden biri olan ETİ'nin bazı ürünlerinde gramaj ve ambalaj ayarlamasına gidildi.

Buna göre ilk çıktığında 9 adet ve 180 gram olarak çıkan ETİ Tartini, 171 grama ve son olarak da 114 gram ve 6 adete düşürüldü. 

6 adete düşen framboğazlı atıştırmalığın gramajı da toplamda 114'e geriledi. 

tart333

El Kurutma Makinesi Seçerken Güç Seviyesini Belirleme El Kurutma Makinesi Seçerken Güç Seviyesini Belirleme

AYNI ŞEKİLDE YULAFLI FISTIKLIDA DA GRAMAJ AZALDI

Eti benzer şekilde Burçak Fındık Ezmeli Kremalı ve proteinli ürününde de gramaj ayarlaması yaptı. Yeni Gramaj olarak ifadenin yer aldığı ürün daha önce 175 gramdan satılıyordu. Yeni gramaj ise benzer ambalajda 158 gram olarak belirlendi.

tart111

ETİ FİRMASI, BU NOKTADA TÜKETİCİYE KARŞI DUYARLI VE SORUMLU DAVRANDI

Söz konusu durumu Türkiye'deki bir çok üretici yapmak zorunda kalıyor. Çünkü maliyetler ve tüketicinin alım gücü hesap edildiği için gramaj ayarlaması şirketler tarafından zaruret olarak görülüyor. ETİ firması bu konuda doğru davranarak, tüketiciye yeni gramaj ibaresi kullandı ve bu noktada şirket vatandaşa karşı sorumluluğunu yerine getirdi.

Fakat ETİ'nin ortaya koyduğu tutumu diğer şirketlerin de yapması gerekli. Çünkü bu durum tüketicinin markaya duyduğu güveni sarsıyor. 

tart222

BUGÜN TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU BU KONUYA DEĞİNDİ

Öte yandan bugün TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da bu konuya değindi. Rifat Hisarcıklıoğlu, perakendecilerle yaptığı toplantıda, standart gramaj uygulamasına gidilmesini önerdi. Hisarcıklıoğlu'nun bu önerisine sektörün nasıl bakacağı merak konusu.

Eti Tartini Frambuazlı Turta 171 g : Amazon.com.tr: Gıda ...

Editör: Ali ARASLI