Kumaş Pantolon Seçimi Nasıl Olmalı? Kumaş Pantolon Seçimi Nasıl Olmalı?
Dünya genelinde artan zeytinyağı fiyatları, tüm zamanların rekorunu kıracak gibi duruyor. Zeytinyağında yaşanan problemin temeli İspanya ve İtalya’daki kuraklığa bağlı üretim düşüşünden kaynaklanıyor. Türkiye’de hakiki zeytinyağını üreten firmalar var ve bu süreçte ihracat yasağı nedeniyle bir süredir burada da işler kesattı. Fakat TARİŞ 295 TL soğuk sıkım zeytinyağı fiyatını açıkladı. Üreticiden alınacak rakam 295 TL kilo başına olacak.
HARRAS 1 İLK
HARRAS'IN 6 EKİM FİYATI
Zeytinyağındaki maliyet artışı nedeniyle üretici bir süredir sıkıntı çekiyordu. TARİŞ’in açıkladığı fiyat üretici açısından makul bulundu. Fakat tüketicide ise fiyat endişeleri başladı. TARİŞ, fiyatları açıklamadan çok daha öncesinde zeytinyağı fiyatlarının yükseleceğini dile getirmiştik. Soğuk sıkım zeytinyağının fiyatı kuraklık nedeniyle bu denli yükseldi.
Zeytinyağındaki fiyat artışları Türkiye’nin en ucuz marketlerindeki ürünlere de yansıdı. Türkiye’nin büyük zeytinyağı üreticilerinden Güven Ala’nın ürettiği SIRIM marka zeytinyağına da zam yapıldı. BİM’e özel üretilen SIRIM zeytinyağının fiyatı da zamlandı. Aynı ürünün FİLE’deki HARRAS markası da kademe kademe yükseldi.
HARRAS ORTA
Harras'ın 14 Ekim fiyatı!
SIZMA ZEYTİNYAĞINA ZAM YAPILDI
Tariş ve Marmarabirlik’in alım fiyatlarını yüksek tutması nedeniyle fiyatlar diğer ürünlere de yansıdı. Buna göre BİM’in sattığı Sırım Marka sızma tipi (soğuk sıkım) zeytinyağı 185 TL’den 1 Kasım itibariyle 198 TL’ye çıktı.
Esas yükseliş aynı ürün ve farklı marka olan Harras’ta gerçekleşti. BİM’in tüm özellikleri aynı olan fakat markası Harras soğuk sıkım zeytinyağı da zamlandı. Harras sızma tipi zeytinyağı 6 Ekim’de baktığımızda 189,90 TL’ydi.
14 Ekim’de 199,90 TL olan Harras sızma zeytinyağı, 1 Kasım’dan itibaren 229 TL’ye çıktı.
HARRASSON1
Harras'ın 1 Kasım fiyatı
FİLE VE BİM ARASINDA 31 TL FARK VAR
Uşak, İzmir, Konya, Manisa, Aydın, İstanbul ve Ankara gibi bir çok ilde FİLE market zincirleri var. Benzer şekilde BİM de hemen her mahalle ve ilçede faaliyet gösteriyor. 2 market de aynı şirket uhdesinde satış yapıyor. Burada satılan Sırım ve Harras marka zeytinyağlarını, Alhatoğlu Zeytinyağı üretiyor. Akhisar’ın zeytinyağı markası olan Alhatoğlu Zeytinyağı 22 yıllık bir şirket. Natürel sızma zeytinyağı, riviera zeytinyağı, rafine zeytinyağı, rafine prina yağı üretiyor.
BİM İLK1
BİM'in ilk fiyatı
BİM SIRMA2
BİM'in son fiyatı
BİM VE FİLE’DEKİ GÜNCEL FİYAT:
BİM SIRIM NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI- 1 kg pet şişe 198 TL
FİLE HARRAS NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI – 1 kg pet şişe 229 TL
UŞAK PORT HABER//