Son dönemlerde artan zeytinyağı fiyatları, Türkiye’nin en ucuz marketlerinden BİM’e de yansıdı. BİM’in kendi markasıyla sattığı SIRIM marka sızma ve riviera zeytinyağına zam yapıldı.

Soğuk sıkım zeytinyağında önemli markalar arasında yer alan Ahlatoğlu Zeytinciliğin ürettiği Sırım marka zeytinyağlarının da fiyatı arttı.

Buna göre geçtiğimiz Kasım 2023 dönemindeki fiyatlar güncellendi.

Göcek, Marmaris ve Bodrum'da Tekne Kiralama Göcek, Marmaris ve Bodrum'da Tekne Kiralama

Sırım natürel sızma zeytinyağının 1 litre fiyatı 185 TL’den 219 TL’ye çıktı. Litre fiyatı 24 TL birden artış gösteren Sırım marka natürel sızma zeytinyağı, Komili, Marmarabirlik ve Tariş gibi ürünlerle eşdeğer durumda.

Yine Sırım riviera zeytinyağının 2 litrelik şişelerine de zam yapıldı. Sırım 2 litrelik pet riviera zeytinyağının fiyatı 340 TL’den 365 TL’ye çıktı.

SIRIM ZEYTİNYAĞINI AHLATOĞLU YAPIYOR

Sırım marka zeytinyağını Akhisar’da faaliyet gösteren Ahlatoğlu Zeytincilik yapıyor. Ahlatoğlu’nun gurme markaları da var ve dünya çapında satılan ürünler.

Ena, Bestilo, Kid Sold ve Acı Yeşil markalarıyla pazarda önemli bir paya sahip. Bestilo markasın

ERKEN HASAT ÜRÜNLER MEVCUT

Şirket erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı da satıyor. Şu anda online alışveriş sitesinde Acı Yeşil markasının 250 ml pet şişelerde 12’lisi 1980 TL’ye satışta.

Yine Ena Erken Hasat Organik Soğuk sıkım 500 ml (yarım kiloluk) ürünler var. Erken Hasat Organik Ena 500 ml zeytinyağının fiyatı ise 208 TL.

500 ml şişede 6’lı satılan ENA organik erken hasat soğuk sıkım natürel zeytinyağı ise toplamda 1248 TL’ye satılıyor.

HABER MERKEZİ///

Editör: Ali ARASLI