Eşme Uluyayla'da kayrak toprakta yetişen salatalık, Türkiye ve Avrupa soflarında turşu olarak yerini alıyor Eşme Uluyayla'da kayrak toprakta yetişen salatalık, Türkiye ve Avrupa soflarında turşu olarak yerini alıyor
Zeytinyağı fiyatlarına yapılan zamlar, BİM, A-101 ve ŞOK marketlerin kendi markalarına da yansıdı. Piyasada kaliteli ve uygun fiyatlı zeytinyağları bu 3 market satıyor.
Lio, Sırım ve ZEO markalarının sızma ve riviera tipleri var. Bu markaları üreten şirketlerin 5'lik tenekede zeytinyağları mevcut. Naturel soğuk sıkım zeytinyağları TARİŞ, Marmarabirlik ve Komili ile aynı seviyede. Fiyatları da hemen hemen aynı ve bazı kalemlerde zeytinyağları daha ucuz. 
3 marketteki zeytinyağını üreten firmalar var. Söz konusu firmaları mercek altına aldık. 3 marketin fason üretim yaptırdığı Sırım, Zeo ve Lio marka zeytinyağlarını inceleyen şirketlere baktık.
3 marketteki zeytinyağının sızma ve riviera olarak 2 tipte üretiliyor.

İLGİLİ HABER: 

ŞOK Market
Lio Sızma Zeytinyağı 1 litrelik pet şişe 185 TL
Lio riviera zeytinyağı 1 litrelik pet şişe 154 TL
Lio Sızma Zeytinyağı 2 litrelik pet şişe 369 TL
Lio riviera zeytinyağı 2 litrelik pet şişe 305 TL
LİO ZEYTİNYAĞI’NI KİM ÜRETİYOR
Lio marka zeytinyağı Şok Market’in kendi ürettirdiği bir ürün. Markanın telif hakkı Şok Market’e ait. Lio Zeytinyağını Yiğit Zeytincilik Gıda Tarım ve Ltd. Şti. üretiyor. Şirketin üretim yeri Manisa’nın Akhisar ilçesi. Şirket hakkında çok fazla bir bilgi yok. Fakat zaman zaman devlet yöneticilerinin bu şirketi ziyaret ettiğine dair fotoğraflar var.
ŞOK’ta satılan bir diğer zeytinyağı markası da Komili…
Komili riviera zeytinyağı 1 litre pet şişe 195 TL
Komili sızma naturel zeytinyağı 1 litre pet şişe 215 TL
zeytin (5)
A-101’in zeytinyağının fiyatları
A-101’in de markası ZEO zeytinyağları. Komili ve Tariş gibi ürünleri aratmayan bir marka. Fiyat açısından da uygun.
A-101’in zeytinyağının fiyatı şöyle:
ZEO Sızma Zeytinyağı 1 litrelik pet şişe 185 TL
ZEO riviera zeytinyağı 1 litrelik pet şişe 170 TL
ZEO riviera zeytinyağı 2 litrelik pet şişe 305 TL
ZEO Sızma Zeytinyağı 2 litrelik pet şişe (Şu anda marketlerde yok)
zeytin (3)
A-101’de satılan diğer marka zeytinyağı
Orkide natürel sızma zeytinyağı 1 litrelik peş şişe 185 TL
Yudum Egemden riviera klasik zeytinyağı 1 litrelik pet şişe 305 TL
Yudum Egemden natürel sızma zeytinyağı 1 litrelik pet şişe 315 TL
zeytin (4)
A-101’in ZEO marka zeytinyağını hangi fabrika üretiyor?
ZEO marka zeytinyağını, Güven Asa isimli şirket üretiyor. Güven Asa Zeytinyağlarının ürünleri gayet kurumsal bir şekilde satılıyor. Güven Asa’nın ürünleri tıpkı TARİŞ, Komili ve Marmarabirlik gibi paketlerde satılıyor. Kuzey Ege Natürel Soğuk Sıkım zeytinyağı da satan şirket, kendi markasını pazarlıyor. Soğuk sıkım natürel zeytinyağları, şirkette şu anda tükenmiş görünüyor. Aynı zamanda erken hasat zeytinyağı da üreten Güven Asa’nın zeytinyağı 5’lik, 3’lük ve 1’lik tenekede pazarlanıyor. 5’lik teneke yağın fiyatı, Komili, Marmarabirlik ve TARİŞ zeytinyağlarıyla hemen hemen aynı.
Yani A-101 kaliteli ve güvenilir bir markanın uhdesinde çok daha uygun fiyata zeytinyağı satıyor. Peki neden bu kadar uygun? Fason üretim ve yüklü miktarda yapım olduğu için fiyat uygun. Yoksa zeytinyağında her hangi bir sakatlık yok.
zeytin (1)
BİM’in SIRIM marka soğuk sıkım ve riviera zeytinyağı kalite ve fiyatı!
BİM, diğer 3 harfli marketler gibi kendi markasını, güvenilir ve ehil bir şirkete yaptırıyor. Bu işin zaten ilk başlangıç noktası BİM. BİM’de satılan SIRIM marka sızma ve riviera zeytinyağlarının fiyatları şöyle:
SIRIM Sızma Zeytinyağı 1 litrelik pet şişe 185 TL
SIRIM riviera zeytinyağı 2 litrelik pet şişe 305 TL
BİM’de satılan diğer zeytinyağları
Komili 500 ML (yarım kilo) riviera 105,50 TL
Komili 500 ML (yarım kilo) natürel sızma 119 TL
Komili 1 litre riviera 195 TL
BİM’İN SIRIM MARKA YAĞINI KİM ÜRETİYOR?
BİM’in Sırım marka zeytinyağını Ahlatoğlu Zeytincilik isimli şirket üretiyor. Ahlatoğlu şirketi üretim yaptığını kendi internet sitesinde ilan ediyor. Aynı şirketin ürünleri 5’lik tenekede de satılıyor. Soğuk sıkım yeni hasat zeytinyağı da burada mevcut. 5’lik teneke zeytinyağları, TARİŞ, Komili ve Marmarabirlikle yaklaşık aynı fiyat ve kalitede.
Şirketin sattığı uygun fiyatta ve çok satan naturel sızma zeytinyağı da var. 5’lik teneke Bestolio natürel sızma zeytinyağının fiyatı şu anda 1.195,00 TL.
Editör: Ali ARASLI