Uşakspor, Isparta'dan 1 gol yiyerek mağlup döndü Uşakspor, Isparta'dan 1 gol yiyerek mağlup döndü
Uşak Merkez ve Eşme’de faaliyet gösteren Çek Fight Spor Kulübü antrenörü Emre Çek, mezun olduğu okulda kariyer serüvenini anlattı. Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden mezun olan Emre Çek, Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi birlikteliğiyle düzenlenen “Spor Girişimcilerimizle Buluşuyoruz” başlıklı panelde konuştu. Burada ilk sunumu yapan Emre Çek, antrenör eksikliği olduğu için bu alanda faaliyet gösterdiğini kaydetti. Başarılı sporcular yetiştirdiğini ve katıldıkları turnuvalardan derecelerle döndüklerini belirten Emre Çek, şöyle konuştu:
“Ulusal ve uluslararası alanda başarılı sporcular yetiştirmenin yolunun, toplumumuzdaki antrenör eksikliğinden kaynaklandığını söyleyebilirim. Her yaş grubunun bilinçli olarak spor yapması için ülkemizde bu tür alanlara ihtiyaç olduğunu gördüm. Uşak Merkez ve Eşme ilçesinde faaliyet gösteren spor kulüplerimizde antrenörlük yapıyorum. Gençlerin hangi alanda başarılı olduklarını zamanla gözlemleyerek, onları daha iyi olacakları mecralara da yönlendirmiş oluyoruz. Başarılı sporcuların yetişmesinin yolu, bu işi bilinçli yapanlar sayesinde olur. Bu anlayışla çalışmaya devam ediyoruz. Eğitim hayatımızdaki kazanımlarımı ve zaman içinde edineceğim tecrübelerimi, çocuklarımıza ve ilgili olan tüm yaş gruplarına aktarmaya devam edeceğim”.
Emre Çek’in ardından Serhat Mete ve Uğuz Özenen de birer konuşma yaptılar. Etkinlik; Prof. Dr. Hamdi Pepe, Doç. Dr. Şirin Pepe, Doç. Dr. Reşat Sadık, Doç. Dr. Pelin Ustaoğlu Hoşver,  Dr. Öğr. Üyesi Mensur Pehlivan ve Dr. Öğr. Üyesi Emre Türegün tarafından Serhat Mete, Uğur Özenen ve Emre Çek’e teşekkür belgesi takdimi ile sona erdi.
Editör: Ali ARASLI