Uşak, Afyonkarahisar, Kırşehir, Kütahya, Bilecik ve Adıyaman gibi bir çok ilde CHP’nin yerel seçimleri kazanması, AK Parti’nin bu illerdeki ve merkezdeki teşkilatlarında değişim olması gerektiğine dair söylemleri artırdı. Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da ara ara değişim sinyalleri verdi.

Konuyla ilgili bugün Cumhuriyet’te yayınlanan Selda Güneysu’nun haberine göre, Erdoğan’ın değişim için 2025’i beklediği öne sürüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dört yıl içinde seçimden uzak bir dönem geçirmek istediği ve bu süreçte ekonomiye dair yeni adımlar atılarak, halkın düşen alım gücünün artırılmasına yönelik çalışmalara imza atılmasını istediği bildirildi.

Haberde, şu ifadeler yer aldı:

“Erdoğan’ın, dört yıl içinde hem ekonomide iyileşme hedeflerken, hem de partiye yeni siyaset ve söylem üretebilen, kamuoyunun seveceği ve güveneceği yeni isimleri kazandırmak istediğine işaret ediliyor.”

Uşak Kent Konseyi Başkanlığına İbrahim Karadedeli seçildi Uşak Kent Konseyi Başkanlığına İbrahim Karadedeli seçildi

UŞAK’TAKİ BAZI SEÇMENLER: HİZMET İÇİN DEĞİL DERS İÇİN OY VERDİK

Öte yandan Erdoğan’ın değişim için 2025 kurultayına kadar tüm çalışmaların tamamlanmasını istediği belirtiliyor. AK Parti’nin Uşak’ın yanı sıra; Adıyaman, Kütahya, Afyonkarahisar ve Bilecik gibi muhafazakar seçmenlerin bulunduğu illerde seçimi kaybetmesi de dikkat çekiyor. Vatandaşın düşen alım gücü, eriyen emekli maaşları ve AK Parti döneminde zenginleşen zümreye tepki olsun diye CHP’ye oy verdiği sık sık dile getiriliyor. Uşak’ta oyunu CHP’ye veren bazı muhafazakar seçmenler, her hangi bir hizmet beklediği için değil AK Parti’ye ders vermek için tercihini bu yönde kullandığını ifade ediyor. İYİ Parti’nin eski ortağı CHP’ye girdiği kavga nedeniyle tercih konusu olmadığını vurgulayan bazı seçmenler, oylarının tek bir havuzda toplanması düşüncesine sahip olduklarını ifade ederek, “Oyumuz tek bir havuzda toplanmalıydı” diyor.  

Editör: Ali ARASLI