Uşak AK Parti’de bugüne kadarki en sessiz seçimi yaşanıyor

AK Parti’de belediye ve il genel meclisi üyelikleri için son başvuru 5 Ocak 2024 günü yapılacak. Uşak AK Parti’de şu ana kadar yoğun bir başvuru bulunmuyor. Çünkü, bu seçimde partinin yönetim ve diğer organlarında görev alanlara istifa zorunluluğu getirilmedi. Edinilen bilgiye göre Uşak ve diğer illerdeki AK Parti yöneticilerinin bazıları, bu nedenle istifa edip aday adayı olmadı. Uşak’ta AK Parti’den belediye ve il genel meclisi üyeliklerine aday adayı olanların sayısı çok az. Bu seçim meclis üyelikleri için her hangi bir para da yatırılmıyor. AK Parti ve diğer siyasi partiler, tarihlerinin en ölü en sessiz seçim dönemini yaşıyorlar. Özellikle AK Parti içinde oluşan küskün grubun sessiz sedasız kalması da dikkat çekiyor.

UŞAK’TA BAŞKAN ADAYI BEKLENİYOR

Uşak’ta meclis üyeliklerine aday adayı olmayı düşünenlerin çoğu, kesinleşmesi muhtemel belediye başkan adayını bekliyor. Uşak özelinde, mevcut Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın tekrar adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. Bu seçim aday adayı çıkmaması da bunun bir göstergesi oldu. Anketlerin tepkili olanların gazını almaya yönelik bir hamle olduğunu düşünenler de var. Geçtiğimiz günlerde yapılan anketlerde Mehmet Çakın, Mehmet Gün, Basri Yıldırım ve Mehmet Bayar’ın ismi sorulmuştu. Fakat anketin hangi kurum veya hangi şahıs tarafından yapıldığı da bilinmiyor. Anketin de tıpkı temayül gibi belirleyici olmayacağı düşünülüyor. KULİS: ALİ ARASLI

Uşak CHP'de Kadın Kolları seçiminde defalarca kavga çıktı! Güç savaşı gerçek savaşa döndü! Uşak CHP'de Kadın Kolları seçiminde defalarca kavga çıktı! Güç savaşı gerçek savaşa döndü!

Editör: Ali ARASLI