AK Parti Uşak Merkez İlçe Yönetimi, yeniden teşkilatın kurulması ve bu konuda yetkinin Genel Merkez tarafından verilmesi için toplu olarak istifalarını sundu. 

İstifaların formalite olduğunu belirten AK Parti yönetimi, kısa bir süre sonra teşkilatta tekrar isimlerin belirleneceğini ve bildirildi. Edinilen bilgiye göre AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayar, bu dönemde de ilçe başkanlığına devam ediyor.  

Söz konusu durumun Türkiye genelinde yerel seçimler öncesi teşkilatları kapsadığı ve yenilenme gerekçesiyle uygulandığı öğrenildi. 

Uşak CHP'den sudan sebeple ihraç edilen Emin Toplu: Bu işi Eşme Belediye Başkanı ve ekibi organize etti, hesap soracağım Uşak CHP'den sudan sebeple ihraç edilen Emin Toplu: Bu işi Eşme Belediye Başkanı ve ekibi organize etti, hesap soracağım

Uşak'taki 6 ilçenin tamamının başkanlarına genel merkez tarafından yetki verildiği ve 1 hafta içinde teşkilatların yenilenip, AK Parti Genel Merkezi'ne onaylatacağı ifade edildi. 

AK PARTİ'NİN YEREL SEÇİM HAZIRLIĞI

Söz konusu çalışmanın yerel seçimler öncesindeki ön hazırlık olarak görüldüğü de bazı teşkilat mensupları tarafından belirtiliyor. Teşkilat mensupları, 14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından yeniden bir teşkilat kurulması gerektiğini ifade ediyor.

Öte yandan AK Parti Genel Merkezi, 7 Ekim günü büyük kurultayını yapacak ve ülke genelinde belediye başkan aday adaylığı süreci de bu tarihten sonra netleşecek. 

Editör: Ali ARASLI