Talip Gümüş: Havuzlu villada yaşayanlar milletin derdini nereden bilecek? Talip Gümüş: Havuzlu villada yaşayanlar milletin derdini nereden bilecek?
AK Parti’nin Uşak Belediye Başkan adayını belirlemesi nasıl olacak?
AK Parti’nin yerel seçim süreciyle ilgili çalışmaları hız kazandırdığı ifade ediliyor. Konuyla ilgili geçtiğimiz hafta bir çok mecrada haberler çıktı. AK Parti’ye yakın gazetelerde de aday belirleme süreciyle ilgili uçlar verildi.
Anket ve teşkilatın görüşünü alma yönündeki çalışmalar devam ediyor. AK Parti’nin en çok üzerinde durduğu belediye İstanbul, Ankara ve diğer büyükşehirler. Uşak’ta da AK Parti’nin aday belirleme süreci devam ediyor.
Kentte mevcut Belediye Bakanı Mehmet Çakın’ın yeniden aday gösterilme ihtimali var. Son dönemlerde kulislerde, aday adaylığı başvurusu alınmayacak şeklinde iddialar dolaşmaya başladı.
İddiaya göre, AK Parti’nin Uşak’ta aday adaylığını pas geçeceği ve 15 Kasım’dan sonra ismi açıklayacağı oraya kondu. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın tekrar aday gösterileceği iddia ediliyor.
Bu konuyu AK Partili kaynaklara sorduk.
AK Partili bir kaynak, böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. Aday adaylığı başvurularının bu seçimlere kadar rutin bir şekilde yapıldığını kaydeden aynı kaynak, şu bilgiyi verdi:
“Aday adaylığı sürecini biz de bekliyoruz. Fakat anlatıldığı gibi bir durum yok. Genel Merkezin neye karar vereceğini biz de herkesle beraber öğreniyoruz. Teşkilatın görüşleri elbette alınıyor. Aday adaylığı süreci olmaz diye bir şey yok. Bunların konuşulması için henüz erken”.
Öte yandan AK Parti’nin Uşak, İzmir, Manisa ve Aydın gibi illerdeki adayları Kasım ayının sonundan itibaren ilan edilecek.
ALİ ARASLI//
Editör: Ali ARASLI