Uşak Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çakın, Çarşı Uşak projesinin hayata geçirilmesi için çalışmaların devam ettiğini ve önümüzdeki hafta Çevre ve Şehircilik Bakanlığından gelecek olan yetkililerin kentte bir dizi inceleme yapacağını ifade etti. Önümüzdeki hafta kente Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yetkililerin geleceğini ve burada esnaftan muvafakat belgesi alacağını belirten Çakın, bölgedeki yıkımın yaz aylarında yapılmasını planladıklarını ve Ayakkabıcılar Çarşısı’ndaki esnafı yeni Çarşamba pazarının bulunduğu bölgedeki kapalı bölgeye taşıyacaklarını kaydetti.

IMG_20230512_160513

Çevre Bakanlığı, Çarşı Uşak için önümüzdeki hafta çalışma yapacak

Uşak Belediyesi’nin bir süre önce hazırladığı ve esnafın bir bölümünün sıcak ve bir bölümünün de soğuk baktığı Çarşı Uşak isimli projeyle ilgili çalışmalar sürüyor. Ayakkabıcılar Çarşısı’ndaki esnafın bir kısmı, projeye sıcak bakarken, bir bölümü de yapımından yana tutum sergiliyor. Proje kapsamındaki çalışmalarla ilgili Uşak Belediye Meclisi’nde bir bilgilendirme yapan Uşak Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çakın, proje kapsamındaki gelişmelerin sürdüğü belirtti.

IMG_20230512_161735

6 Şubat 2023 günü Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde etkisi olan büyük deprem felaketine rağmen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın buradaki çalışmaları boşlamadığını ve devamı için destek verdiğini dile getiren Çakın, “Bakanlığımız da yaşanan büyük deprem felaketine rağmen, bu konudaki desteğinden bir kalem bile eksiltmeden bu süreçteki bütün yoğunluğuna rağmen, bize desteğini sürdürüyor. Biz ne zaman gitsek ve ulaşsak projenin sürmesiyle ilgili gereken desteği verdiler. Şu  anda geldiğimiz noktada, önümüzdeki hafta nihai olarak, oradaki hak sahiplerinden muvafakat metinlerinin imzalanması için bakanlık yetkilileri çalışmalarına başlayacak. Kısa süre içinde bu onaylanacak ve önümüzdeki haftadan itibaren vatandaşla nihai görüşmelere başlayacağız” dedi.

IMG_20230512_160606

CHP'li Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım'da jet gibi Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafı yanıtı CHP'li Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım'da jet gibi Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafı yanıtı

AYAKKABICILAR ÇARŞISI YAZ SONU VARMADAN YIKILACAK

Kentte uzun yıllardır faaliyet gösteren Ayakkabıcılar Çarşısı’nın yıkılacağını bildiren Çakın, “Hedefimiz yaz sonuna varmadan burada yıkımı gerçekleştirip, yeni projenin yapımına başlayacağız. Esnafların mağdur edilmemesi için Ayakkabıcılar Çarşısı’nı yeni belediye binası oradaki pazaryerimizin yanına getireceğiz. Buradaki esnafımız faaliyetini burada sürdürecekler. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu ödeme şartlarıyla kentsel dönüşümün yapıldığı son ilin Uşak olduğunu ifade etti. İnşallah projeyi hayata geçirmenin ilk adımlarını hayata geçirmenin ilk adımını atacağız” diye konuştu. 

IMG_20230512_160559

Editör: Ali ARASLI