Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Meral Gülmez Saçar'ın aracının motoruna giren kediyi kurtardılar. Başkan Yardımcısı Saçar, yavru kediyi annesiyle kavuşturdu. 

Havaların soğumasıyla yavru kediler sıcak yerler arıyorlar. Minik yavruların aklına gelen ilk ve sıcak yer otomobillerin motorları oluyor. Küçük olmaları nedeniyle tekerleğin arasında girerek motorun içine yerleşiyorlar. Söz konusu durumun tehlikeli bir yönü de var. Sürücünün fark etmemesi durumunda, yavru kedinin hayatı tehlikeye girebiliyor.

meral3

UŞAK BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI SAÇAR'IN ARACININ MOTORUNA GİRDİ

Benzer durum dün, Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Meral Gülmez Saçar'ın başına geldi. Meral Gülmez Saçar, aracına giren kediyi fark etti. 

Bir  süre sonra aracından ses geldiğini fark eden Başkan Yardımcısı Saçar, motorun içine kedi yavrusu girdiğini anladı. Bunun üzerine Uşak Belediyesi Fen İşleri ve İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, araçta bulunan kediyi çıkardılar. 

Kediyi makamına göteren Başkan Yardımcısı Saçar, şu notu paylaştı:

"Arabamın kaputunda Belediyeye kadar gelen yavru kediyi Uşak İtfaiyemiz ve Fen işleri Müdürlüğümüz personelleri sağ salim cıkardı.Elleri dert görmesin."

Başkan Yardımcısı Saçar, kediyi bir kutuya koyarak mama verdi ve daha sonra annesinin yanına götürdü.  Saçar buradan da bir kare fotoğraf paylaştı:

Miss Germany 2024 güzeli Tahranlı Apameh Schönauer oldu Miss Germany 2024 güzeli Tahranlı Apameh Schönauer oldu

Bir tavşan ve çizgili sincap görseli olabilir

ARACINIZIN MOTORONA KEDİ GİRDİĞİNDE NE YAPMALISINIZ

Öte yandan havaların soğuk olduğu dönemde, bu tip durumlar sık sık yaşanıyor. Konuyla ilgili yapılan öneriler şöyle:

Kaputa giren kedi eğer aracın motor bölümüne sıkışmadıysa gürültü ile birlikte kendiliğinden çıkacaktır. Eğer kedi bulunduğu yerden çıkamıyorsa bu durumda kediyi elle çıkarmak için aracın alt kısmına erişim gerekir. Kimi zaman bir teknik servis elemanı tarafından kimi zaman da itfaiye tarafından motora sıkışan kediler kurtarılabilmektedir. HALİL ASLAN

meral4

Editör: Ali ARASLI