Uşak Belediye Başkanı’nın yeni makam katı, yaklaşık 3 hafta önce kullanılmaya başlandı.  Uşak Belediyesi’nin kentsel dönüşüm bölgesindeki 2 hizmet binasını da bir birine bağlayan makam katının bir bölümünde belediyeye giriş ve İŞ-KUR İl Müdürlüğü’nün de ilgili birimi yer alıyor.

belediye makam7

21 KASIM GÜNÜ AÇILDI

Uşak Belediyesi’nin A ve B blok şeklindeki katlarını bir  birine bağlayan makam katı, 21 Kasım 2023 günü açıldı. Aynı gün Uşak’ı ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, burada ağırlandı. Uşak Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çakın’ın makam odasının yer aldığı binanın bir bölümü de vatandaş tarafından kullanılıyor. Pazaryerine cephe olan kısımdan protokol ve protokolü ziyaret edenlerin girişi yapılıyor. Makam binasının arka bölümde ise vatandaş giriş kısmı yer alıyor. Aynı zamanda vatandaş için kart okutma bölümleri de her 2 bina arasında kuruldu.

Yalım’ın kaçak olduğu için ceza yazılan binası, Ankara’da alınan yapı kayıt izniyle kurtuldu Yalım’ın kaçak olduğu için ceza yazılan binası, Ankara’da alınan yapı kayıt izniyle kurtuldu

belediye makam5

MAKAM ODASI TARTIŞMA KONUSU OLMUŞTU

Uşak Belediye Başkanının makam odası ve 2 bina arasındaki bağlantıyı sağlayan bina, tartışma konusu olmuştu. Uşak Belediyesi’nin makam odası için yaptığı masraf, Cumhuriyet ve Sözcü gibi gazetelerde haberleştirilmişti. Uşak Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çakın, eleştirilere şöyle yanıt vermişti:

belediye makam6

“Buradaki kullanım amacımız vatandaşımızın ortak bir holde, danışma hizmetlerinden yararlanabileceği ve diğer binaya geçmek için ıslanmadan diğer binaya geçmeleri ve belediyemize gelmiş olan misafirlerimizi, şu andaki farklı amaçlı binadaki dar alandan geçirip yukarı çıkarmak yerine, vatandaşa kolay ulaşacak ve protokolü ağırlayacak bir çalışma yapıyoruz. Bunu ne ben alıp başka yere götüreceğim, ne de benden sonra gelen başkan bir yere götürecek”.

belediye makam3

belediye makam4belediye makam2belediye makam1

Editör: Ali ARASLI