CHP'li Vekil: Uşak Eğitim Araştırma'da sendikaya göre masa başı görev veriliyor CHP'li Vekil: Uşak Eğitim Araştırma'da sendikaya göre masa başı görev veriliyor
Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, cami tartışması hakkında bir açıklama yaptı. Yalım, camiye karşı olmadığını belirtti ve Millet Bahçesi’ne yeni bir caminin yapılacağını aktardı.
Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, Millet Bahçesi’nde bulunan ve önceleri Kız Meslek Lisesi’nin bahçesi olan yaklaşık 6 bin metrekarelik alandaki şantiyede bir açıklama yaptı. Söz konusu alanın cami yeri olarak belirlendiğini ve buradaki plan değişikliğinin camiyi komple iptal etmediğini dile getiren Yalım, AK Partili İsmail Güneş’e yüklendi.
Yalım şu açıklamayı yaptı:
“Burada daha önce 5 okulumuz vardı ve Uşak Lisesi de buradaydı. Uşak Lisesi 5 kilometre ileriye gitti ve burada olan kazada 2 kız öğrencimiz vefat etti. Buradaki camiyi yaptırmaktan vazgeçmedik ve caminin yerini 50 metre yukarıya aldık. Caminin yerini tekrar yapılması için hemfikiriz. Bakanlıkla da bu konuda hemfikiriz. Uşak Milletvekili İsmail Güneş, benim cami inşaatını iptal ettiğimi söyledi. Ben camiye karşı değilim ve vatandaşın ihtiyacını da yerine getirmek zorundayım. Burada 5 okul vardı ve senin zamanında bunlar yıkıldı ve nerde bunlar. 572 cami var ve 127 okul var. Ben de buraya diyorum ki Uşak’ın sembolü Uşak Lisesi ve 50 metre ileriye de camimizi yaptıracağım. Ben babam adına okul yaptırdım ve Uşak’ta da okul yaptıracağız. Biz caminin ve Uşak Lisesi’nin yapımıyla ilgili değişikliği yapacağız. Güneş benim yiğit ve mert olduğumu sorgulamış. Ben hem yiğit hem de merdim. Bendeki yiğitliğin ancak sende sadakası olur.”
GÜNEŞ: ÖZKAN YALIM GELİR GELMEZ CAMİ YERİNİ İPTAL ETTİ
Öte yandan Kurban Bayramı için yapılan bayramlaşma töreninde konuşan AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş şu ifadeleri kullanmıştı:
“Bu CHP’nin zihniyeti belli ve değişmez. Bize, eskisi gibi dine karşı değiliz diyorlar. Biz değiştik ifadeleri kullanıyorlar. Uşak’ta gördük ki değişen bir şey yok. Nereden anlıyoruz bunu; millet bahçesinde 800 araçlık otopark ve ön tarafta da 6 bin metrekarelik cami ruhsatı olmasına rağmen bunu yapmak istemiyor. Bu camiyi kaldıracağım demiyor ve başka bir yere yapmak istiyor. Sanki biz salağız. Bu camiyi başka yere yapacağız diyor. Oraya okul yapacağım diye vatandaşın kafasını karıştırıyor. Mertsen, yiğitsen çık ben camiye karşıyım de. Millet de senin ne olduğunu kim olduğunu bilsin.”
Editör: Ali ARASLI