Uşak CHP’de bir önceki seçim gibi aday direk ilan edilmedi. Bu nedenle bu seçimde aday adayı olmak isteyen şu an için 3 kişi var.

Çağlar Samancı, dün aday adaylığı başvurusunu yaptı. Samancı, sessiz sedasız aday adaylığına başvurdu.

CHP’de kesin aday adayı olacak 2 isim daha var. TEMA İl Temsilcisi Prof. Dr. Barış Metin ve eski Milletvekili Özkan Yalım da göreve talip.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Prof. Dr. Barış Metin, 1 ve 5 Aralık arasında başvuru yapabileceğini kaydetti. Resmi görevinden dolayı istifasını 1 ve 5 Aralık tarihinde verebileceğini kaydeden Prof. Dr. Metin, şöyle konuştu;

“1 ve 5 Aralık arasında bizim için süreç başlıyor. Bu tarihler arasında başvuru yapabilirim. Parti içinden de sık sık bu soruyla karşı karşıya kalıyorum. Resmi işlemlerden sonra aday adaylığı müracaatını yapacağım.”

Özkan Yalım: Uşak Belediye Başkanlığı görevine talibim

CHP’nin bir önceki Milletvekili Özkan Yalım da aday adaylığı başvurusu yapacağını bildirdi. Yalım, “Adayım” dedi. Uzun zamandan beri Özkan Yalım’ın Uşak Belediye Başkanlığına aday adayı olacağı konuşuluyordu.

Uşak’ta çalışan işadamı, Cumhur İttifakı'ndaki partinin Genel Başkan Yardımcısı oluyor Uşak’ta çalışan işadamı, Cumhur İttifakı'ndaki partinin Genel Başkan Yardımcısı oluyor

CHP’nin Uşak’ta ön seçim yapıp yapmayacağı net değil!

Öte yandan Uşak’ta ön seçim yapılıp yapılmayacağı net değil. CHP Genel Merkezi’nin Türkiye genelinde net bir duruşu yok. CHP Genel Merkezi, bu seçim istediği adayı getirmek için ankete baktığını bildirecek. Bazı illerde de göstermelik ön seçim yapılacağı parti içinde konuşuluyor.

HABER: ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI