Türkiye Futbol Federasyonu Kadınlar 3. Ligi’nde play-off müsabakaları 23 Haziran tarihinde oynanan 5 ayrı grup finali ile tamamlandı. Play-off maçlarında mücadele eden Uşak Belediyesi Spor Müdürlüğü bünyesinde kurulu Uşak 64 Belediye Gençlik Spor, finalde Karabük Gençlik Spor’u 2-0 mağlup ederek adını Türkiye Futbol Federasyonu Kadınlar 2. Ligi’ne yükseldi.

Uşak 64 Belediye Gençlik Spor, 40 takımın katıldığı ve 5 ayrı eleme grubunda başlayan play-off turlarından başarıyla çıkan diğer ekipler, Beykentspor, Gaziantep Alfa Spor Kulübü, Denizli Sultanlar Spor ve Pendik Güven Spor’la birlikte 2023-2024 sezonunda Kadınlar 2. Ligi’nde mücadele edecek.

TFF’den yapılan açıklamaya göre play-in müsabakaları 2023-2024 sezonu kapsamında düzenlenecek ve kulüpler yeni sezon lisansları ve tescil edecekleri sporcular ile bu müsabakalarda yer alabilecek.  İlgili müsabakalara dair takvim ayrıca TFF’nin resmi kanallarından duyurulacak.

Özkan Yalım, Uşakspor’u almadı! “Ben iş insanıyım” diyerek ağız değiştirdi Özkan Yalım, Uşakspor’u almadı! “Ben iş insanıyım” diyerek ağız değiştirdi

BAŞKAN ÇAKIN TEBRİK ETTİ

Uşak 64 Belediye Gençlik Spor’un 3’üncü Ligi şampiyon tamamlayarak bir üst lige çıkmasını tebrik eden Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Önemli bir özveri ve mücadele ortaya koyarak 3. Ligi şampiyon olarak tamamlayan Uşak 64 Belediye Gençlik Spor Kadın Futbol Takımımızı tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum” dedi.

Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Kahraman da, “Uşak Belediyesi olarak sporu her alanda destekliyoruz. İlimizde kurduğumuz kadın futbol takımımız da büyük bir başarıya imza attı. 2. Lig’de de takımımıza gerekli desteği vereceğiz. Bunun yanı sıra ilimizde yüzme, voleybol, basketbol ve e-spor gibi tüm branşları destekliyoruz. Bu çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Editör: Ali ARASLI