Kayaağıl 250 TL oldu, Hamamboğazı'nda 100 TL'den yola devam Kayaağıl 250 TL oldu, Hamamboğazı'nda 100 TL'den yola devam

Uşak’ta son dönemlerde çay, simit ve pide fiyatlarına gelen zamların yanı sıra ekmek fiyatlarına ilerleyen günlerde zam gelecek. Zamların yağmur gibi yağdığı bu dönemde, Uşak Belediyesi’nin vatandaşa yönelik yaptığı perakende satışlarda zam olup olmayacağı da merak konusu oldu.

Uşak Belediyesine ait Çayzade kafeterya ve restoranlarda ve Uşak Halk Ekmek Fabrikası’nda zam yapılıp yapılmayacağına dair görüştüğümüz yetkililer, şu anda belediyenin sattığı ürünlere her hangi bir zammın gündemde olmadığını ifade etti.

çayzade4

Uşak Belediyesi’nin Tiritoğlu Parkı, Atapark ve Dörtyol’daki eski İmparator’da işlettiği Çayzadeler’de farklı fiyat uygulaması yapılıyor. Yıl başından bu yana; Dörtyol Çayzade’de çayın fiyatı 7 TL, Atapark’ta 6 ve Tiritoğlu’nda da 5 TL’den satılıyor. Uşak’ta en küçük çay ocaklarında dahi 5,5 TL’den tarifeyle fiyatı belirlenen ve piyasada 4 ila 4,5 TL’den yapılan satışa bakıldığında, Çayzadeler’deki fiyatlar daha uygun görülüyor. Çayzadelerin emsali olan işletmelerde ise çayın bardağı 10 ila 12 TL arasında satılmakta.

çayzade3

Yine Halk Ekmek’te de bu yılın sonuna kadar zam görülmediği belediye yöneticileri tarafından belirtilirken, kentte şu anda 30’a yakın noktada halk ekmek satışı yapılıyor. Günlük 17 bin üretilen halk ekmeğin bir dönem kapasitesinin artışı da konuşuldu. Fakat halen kapasitede bir değişim olmadı.

çayzade1

UŞAK BELEDİYESİ ZAM KONUSUNU KASIM’DA GÜNDEME ALABİLİR

Uşak Belediyesi’nin Çayzade ve diğer işletmelerindeki hizmetlerle ilgili zam olup olmayacağına dair görüştüğümüz Uşak Belediyesi’nden bir yetkili, zammın şu anda gündemde olmadığını ve Kasım ayında bunun görüşülebileceğini ifade etti.

cayzade2

Uşak’ta şu anda fiyat ve kalite açısından en uygun tesislerin Çayzadeler ve Halk Ekmek olduğunu belirten aynı yetkili, “Bizim tesislerimiz devamlı ful çekiyor. Bunun sebebi öncelikle kalitemiz ve mekanlarımızın da piyasaya göre dizaynı ve kalitesi. Bugün piyasadaki en iyi diyebileceğiniz mekanlarda olan her şey, bizim Çayzadeler’de de var. Belediyenin diye ihmal edilme veya olur gider gibi bir düşünce yok. Bunun yanı sıra çalışanlarımız da buradan ekmek yiyorlar ve şu haliyle fiyatlar kafa kafaya geliyor. Zam konusu şu anda gündeme almadık ve bunu zaten rutin olarak Kasım’daki mecliste ve ilgili komisyonlarda görüşürüz. Belediye kar eden bir kurum değil ve öncelikli amaç piyasada belirleyici olmak ve halka hizmet etmek” dedi.

Editör: Ali ARASLI