AK Parti Uşak Milletvekili Güneş: Takdiri ilahi AK Parti Uşak Milletvekili Güneş: Takdiri ilahi
Uşak Belediyesi 35 yıl sonra CHP’ye geçti. Özkan Yalım, ciddi bir oy alarak belediye başkanı seçildi ve bugün göreve başlıyor. 20 meclis üyesi çıkaran CHP’nin belediyeyi kazanmasıyla birlikte, belediyede çalışan personelde de bir panik havası ister istemez başladı.
Çünkü belediyede çalışanların büyük bir çoğunluğu AK Parti’nin referansı ve aracı olmasıyla kuruma girdi. Malum Türkiye gibi ekonomik şartları sıkıntılı olan ve özel sektörde özlük haklarını almakta güçlük çeken bir çok genç, belediyeye ve diğer kurumlara girmenin yolunu her dönemde arıyorlar. Bu yazıda, CHP’nin Uşak’ta belediyeyi kazanmasıyla birlikte yaşanan ilginç bir mevzuyu anlatacağım. Çok basit ama Türkiye’nin siyasal, ekonomik ve sosyolojik durumunu bu hikayede hap gibi alacaksınız.
Cilalı lafları bırakıp direk mevzuya girelim;
31 Mart’ta CHP seçimi kazanınca, 2 oğlu Uşak Belediyesi’nde çalışan bir vatandaş, dünürünün evine gider.
“Ne var bunda yani adam dünürünün evine gidemez mi?” diye sorabilirsiniz.
Cevabı şöyle;
İsmini vermediğimiz bu vatandaşın kızı, yaklaşık 15 yıl önce istemediği biriyle evlenmiştir. Bu nedenle gerek kızına ve gerekse de dünürlerine mesafelidir. Çünkü dünürü olan taraf, sol görüşlüdür ve Uşak havarisinde CHP’lidir.
Yalım seçimi kazanınca, 15 yıl sonra dünürün kapısını çalar. Dünürü bu duruma şaşırır ve buyur eder. Oğullarının belediyeden çıkarılmaması için dünüründen ricacı olur. Tabi bizim CHP’li dünür, 15 yıldır niye gelmedin, selam vermedin demez. Ancak elinden ne geliyorsa yapacağını ifade eder. YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN
Editör: Ali ARASLI