Uşak Belediyesi’nin İsmetpaşa Caddesi’nde bulunan eski hizmet binasındaki revizyon ve tadilat çalışması sona erdi. Buna göre binanın ön kısmındaki 3 katlı yapının 2’inci ve 3’üncü katları yıkıldı ve zemin ve üzeri kaldı. Yıllar önce kasap hali olan ve yaklaşık son 25 yıldır Uşak Belediyesi vezneleri olarak kullanılan bölümde de bazı çalışmalar yapıldı. Binanın İsmetpaşa Caddesi ve Ulu Camii’nin önündeki meydana bakan kısmında da 2’şer katlı 4 dükkan oluşturuldu. Bu dükkanlar da belediye tarafından satışa çıkarıldı. 236 ve 196 metrekarelik 2’şer dükkan için 32 ve 37 milyon TL arasında bir muhammen bedel belirlendi ve önümüzdeki günlerde kapalı zarfla bu dükkanlar da satışa çıkarılacak. Binanın kaba inşaatının bittiğini belirten Uşak Belediyesi yetkilileri, iç kısımdaki tadilatı da kullanıcıların yapacağını ifade etti. Binada biten çalışmaların ardından çevreye kurulan iskele ve koruma alanları kaldırıldı ve böylece yapının son hali gün yüzüne çıkmış oldu.

Ulubey Belediye Başkanı, yararlandığı projenin reklamını yapmış! Ulubey Belediye Başkanı, yararlandığı projenin reklamını yapmış!

BİNANIN BİR KISMI ESNAFAbelediyebina2 VE BİR KISMI DA ÜRETİCİ KADINLARA KULLANDIRILACAK

Uşak Belediyesi’nin eski hizmet binasının bir kısmının kentteki esnaf odalarına kullandırılacağı daha önce belediye yöneticileri tarafından belirtildi. Binanın esnaf ve sanatkarlar odalarına ne şekilde tahsis edileceği ilerleyen günlerde daha net anlaşılacak. Binanın vezneler kısmında bedesten gibi bir yapı oluşacağını ifade eden belediye yöneticileri, burada üretici kadınların yer alacağını ve söz konusu mekanın kent ekonomisine katma değer sağlayacağını bildirdi.

belediyebina1

Editör: Ali ARASLI